הקרב על בית שמש | צפו

שמוליק גרינברג בריאיון: "אני יכול לנצח גם ללא ש"ס, אבל אני לא רוצה, זה ניצחון חמוץ"

ימים ספורים לפני שהעיר בית שמש הולכת לסיבוב שני בקרב על ראשות העיר, המועמד החרדי מ'דגל', שמואל גרינברג, מתייצב לריאיון מיוחד עם ישי כהן באולפן 'כיכר השבת' וחושף את המו"מ המתקדם עם ש"ס; הטענות הקשות של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, הטענה שהפלה את הבנות הספרדיות; האם יידאג למוסדות הממלכתי חרדי וכך הוא מתכוון לנהל את העיר ביום שאחרי | צפו(ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
צפו בריאיון המלא (צילום ועריכה: למי עזוז)

ארבעה ימים לפני הסיבוב השני בבחירות לראשות העיר בית שמש, המועמד החרדי לתפקיד, שמואל גרינברג, איש 'דגל התורה', מתייצב לריאיון סוער באולפן 'כיכר השבת' ומסביר מודע הוא סבור שינצח את הסיבוב גם בלא ש"ס אך עדיין רוצה את הניחצחון עם ש"ס, חושף את ההתקדמות במגעים אם ש"ס לאחר הפגישה עם זקן ה'מועצת' הגר"מ מאיה, עונה לטענות של יו"ר ש"ס אריה דרעי ומתחייב לדאוג גם לבתי הספר הממלכתיים חרדיים בעיר. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה מתייחס לגרינברג להצלחה שלו לעלות לסיבוב השני אך האכזבה שלא סיים כבר בסיבוב ראשון: "זאת המציאות, זה מה שהקב"ה רוצה מאיתנו, לעשות את זה קשה יותר. שלושה מועמדים ששלושתם הגיעו ל-30%, אין עיר כזאת".

שאלנו את גרינברג האם יש לו סיכוי לנצח בסיבוב השני גם בלא תמיכת ש"ס: "קודם כל כן, אבל אני לא רוצה לנצח בלא תמיכת ש"ס, ניצחון חמוץ, אני רוצה את תמיכת ש"ס איתי, לא רק עכשיו אלא כל החמש שנים, עבודה משותפת".

חזרנו עם גרינברג לפגישה שלו, מוקםד יותר השבוע, עם זקן ה'מועצת' הגאון רבי משה מאיה: "ראשית, מדובר ביהודי יקר, תלמיד חכם וירא שמיים, אני כל שמח לשוחח איתו, אני בקשר איתו לא מעכשיו. אני משוחח איתו הרבה, בחינוך ועוד. דיברתי איתו בנושאים העומדים על הפרק עכשיו בבית שמש, הוא נתן לי את ברכתו ועצתו".

גרינברג מדגיש: "יצאתי מהפגישה הזאת מעודד, מאושר מאוד, שמח על הברכה שניתנה לי. אני לא רוצה להיכנס לתוכן השיחה, אבל הייתה התקדמות גדולה, יפה מאוד ובעז"ה שנוכל להיות אנשי בשורה ביום יומיים הקרובים".

גרינברג מתייחס לשיחות המתנהלות מול ש"ס: "יש שיחות, ש"ס בארצי יודעים מה הם אמורים לקבל ומקובלים עליהם גם הדברים שאנחנו מוכנים, יש נושא שנצטרך לסגור".

לדבריו: "מקובל עלי הנהגה משותפת של ארבעת השיחות החרדיות, יהיו ישיבות משותפות וייעשו דברים בהסכמה. יהיה ניהול משותף של העיר. אני לא מייצג רק את 'דגל', אני מייצג גם את החילונים והתדיים, הם צריכים להיות חלק מהעוגה, אני עומד לשמור על הדברים האלה".

שמוליק גרינברג בריאיון לישי כהן

עם זאת, באשר לדרישת ש"ס להסכם רוטציה, ש'דגל' תתמוך במועמד ש"ס בקדנציה הבאה, גולדברג מודה שאין סיכום: "ההחלטה על הרוטציה קשורה לנושא הארצי, מה שיוחלט בנושא הזה מקובל עלי, נכון לעכשיו אין הסכם על רוטציה, זה שיח שמתנהל בין הפוליטיקאים בארצי".

על נושא חלוקת התפקידים עם ש"ס, גולדברג מדגיש: "אנחנו יודעים לסיים את האירוע הזה כבר עכשיו, ישבנו כבר. אין שום דבר שמפריע על חלוקת התפקידים, אנחנו כבר אחרי זה, אנחנו יכולים כבר היום לסגור".

אנחנו עוברים לסוגיה הנפיצה ביותר בין גרינברג לש"ס, דבריו הקשים של יו"ר ש"ס דרעי בריאיון ל'כיכר' שטען כי גרינברג התעמר בציבור הספרדי בירושלים.

גרינברג עונה בכעס: "ראיתי את הריאיון הזה, במילה אחת: מקומם. לא ייתכן להגיד את זה. אריה ויפה דרעי וכל מי שהתעסק בניהול הסמינירים בירושלים - יודע מה עשיתי לציבור הספרדי, כמה נאבקתי ונשכבתי על הגדר כדי לפתור את המצוקות שלו. אני גם הלכתי לבית משפט כדי לעזור לפתיחת הסמינר הספרדי בירושלים, אלו הזכויות שאני מגיע איתם לעולם הבא, הבנות שהכנסתי לסמינרים.

"איך אפשר להגיד כזה דבר? זאת חוצפה? איך אפשר? הם יודעים מה אני עשיתי! זה מקומם מאוד".

גרינברג מאשים כי מנהל מוסד בירושלים הוא זה שעומד מאחורי הקמפיין העדתי נגדו: "יש מישהו אחד, מוסד מסוים בירושלים, דרעי יודע מי הוא ואת התנהלותו, לא הצליח לו דברים בעירייה, כי אי אפשר לפעול נגד החוק ולא משנה ספרדים או אשכנזים, והוא החליט לצאת לקמפיין הזה אבל האמת תנצח".

גרינברג מוסיף: "אני שמואל גרינברג לא גזען, ילדיי וחברים של ילדיי, משפחתי, כולם יחד. אין כבר סיפור של ספרדים ואשכנזים, די כבר, אנחנו לא שם".

המועמד לראשות העיר בית שמש פונה להורים הספרדיים בעיר: "אני רוצה לומר, הייתי סגן ראש העיר בבית שמש לפני עשר וחמש שנים, אני חושב שפתרתי כל שנה את פפתיחת השנה באפס תקלות בהכנסת בנות לסמינרים, דווקא בשנה האחרונה היו בעיות. אני, אני אלווה אתכם, לא אנוח ולא אשקוט עד שהבת שלכם תהיה מסודרת בסמינר", גרינברג מבקש להדגיש: "אני אומר את זה גם לספרדים וגם לאשכנזים".

לקראת סיום הריאיון אנחנו מדברים על מוסדות החינוך הממלכתיים חרדיים והחשש שראש עיר חרדי לא יידאג להם, גרינברג מתעקש שהוא יהיה להם לעזר ולא תהיה אפליה.

לדבריו: "אני רוצה להגיד לך, הם לא חוששים, את החשש הזה אתה שומע ממטה עליזה בלוך. הם מכירים אותי, לא ייסגרו בתי הספר שלהם, להיפך, ככל שיהיה ביקוש - ההיצע יהיה בהתאם. כל המוסדות יקבלו את כל צרכיהם. לא תהיה אפליה. יהיו ימים טובים על בית שמש לכל החוגים, אשכנזים, ספרדים, מודרנים, כולם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר