ריקוד האחדות | צפו

היסטוריה בויז'ניץ: הרבי קם ממקומו ורקד עם ח"כ משה גפני

אירוע היסטורי התרחש הערב בחסידות ויז׳ניץ כאשר יו״ר דגל התורה ח״כ משה גפני הגיע לאחל ברכת מזל טוב לאדמו״ר שחיתן את נכדו | הרבי קם ממקומו ופצח בריקוד של שלום | צפו בתיעוד (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הריקוד ההיסטורי של הרבי מויז'ניץ עם יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני

אירוע היסטורי התרחש הערב (שלישי) בחסידות ויז׳ניץ כאשר יו״ר דגל התורה ח״כ משה גפני הגיע לאחל ברכת מזל טוב לאדמו״ר שחיתן את נכדו.

האדמו״ר קיבל בפנים קורנות את גפני וקרא לו "איש השלום" כשהוא טופח על לחיו.

לאחר מכן התרחש האירוע הנדיר כאשר האדמו״ר קם מכסאו ופצח בריקוד עם יו״ר דגל התורה ח״כ גפני ועם נציג החסידות בכנסת סגן השר ח״כ יעקב טסלר.

במשך דקות ארוכות רקד הרבי עם השניים כאשר אלפי החסידים צופים בהתרגשות במחזה.

לאחר מכן ניגשו אל גפני בני האדמו״ר הרה״צ רבי חיים מאיר הגר אב״ד קריית ויז'ניץ והרה״צ רבי יעקב מרדכי הגר אב״ד ויז'ניץ אלעד וסיפרו לגפני כי הרבי מדבר רבות בשבחו על האחדות והשלום.

הרבי מויז'ניץ משוחח עם ח"כ גפני בחתונה, הערב
הרבי מויז'ניץ משוחח עם ח"כ גפני בחתונה, הערב

כפי שנחשף ב'כיכר השבת', לקראת הסיבוב השני בבחירות לראשות העיר בבית שמש, נרקם לו ציר משותף להובלת קו אחדות חוצה מגזרים בציבור החרדי לתמיכה במועמדותו של שמואל גרינברג.

הראשון שהוביל את קו האחדות היה האדמו"ר מויז'ניץ, שהיה הראשון שהודיע בסיבוב הראשון על תמיכה במועמד ש"ס בבית שמש משה אבוטבול, ומיד לאחר שהוכרע כי הולכים לסיבוב שני, הביע את תמיכתו במועמד החרדי שנותר, ופעל כדי להביא לשלום ואחדות.

לצדו, דמות נוספת שהתגייסה בכל הכוח היה יו"ר 'דגל התורה' חבר-הכנסת משה גפני, שלקח את המושכות לידיים וניהל מרתון של פגישות כדי להגיע לתמיכה חרדית אחידה במועמד 'דגל התורה'.

האדמו"ר אף התקשר אל ח"כ גפני והודיע לו כי החליט לתמוך במועמד 'דגל התורה' ללא כל הסכם פוליטי רק למען השלום והאחדות. האדמו"ר אף ביקש מגפני שיודיע על החלטתו לגדולי הדור ובראשם ראש הישיבה הגר״ד לנדו.

האיש החזק בחסידות ויז'ניץ בנצי שטנגר מקבל את פניו של גפני בכניסה למעונו של האדמו"ר בנתניה, נראה גם הפרשן ישראל כהן
גפני ביציאה מהפגישה עם הרבי מויז'ניץ מלווה בבנו אליהו גפני ונציג החסידות יענקי טסלר

בהמשך, זימן הרבי מויז'ניץ למעונו בנתניה את ח״כ משה גפני. בשיחה ממושכת תינה בפניו הרבי את צערו על המחלוקת הנוראה ועל כך שיש לעשות הכל לאחד את היהדות החרדית באופן כללי וכמובן גם סביב מועמדותו של גרינברג בבית שמש.

בחסידות ויז'ניץ נרתמו כולם למאמציו של הרבי לשלום ואחדות ביהדות התורה. כך ניתן למנות בין היתר את בניו של הרבי הרה״צ רבי חיים מאיר הגר אב״ד קריית ויז'ניץ, הרה״צ רבי יעקב מרדכי הגר אב״ד ויז'ניץ באלעד, המשב״ק והאיש החזק בחסידות בנציון שטנגר, סגן השר ח״כ יעקב טסלר, סגן ראש עיריית ב״ב יהושע מנדל, והפרשן הפוליטי הבכיר ישראל כהן, איש חסידות ויז'ניץ המקורב גם ליו"ר דגל התורה משה גפני.

בסופו של דבר, הושגה אחדות וש"ס וחסידות גור הצטרפו לתמיכה במועמדות גרינברג, תמיכה שהביאה בסופו של דבר לניצחונו בבחירות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר