"בלי קניות וסידורים"

הגר"י זילברשטיין הורה: "בני הישיבות ילמדו מחר ללא הפסקה"

לאחר שהחלה המתקפה האיראנית על ישראל, הפוסק הגר"י זילברשטיין, הורה לבחורי הישיבות, הנמצאים בפגרת בין הזמנים, כי בשל המצב המתוח, עליהם ללמוד מחר ללא הפסקה כלל, "בלי סדורים ובלי קניות לחג" (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגאון רבי יצחק זילברשטיין (צילום: Shlomi Cohen/Flash90)

המתיחות בצל פתיחת המערכה באיראן: בזמן סעודה שלישית בשבת, נשא הגאון רבי יצחק זילברשטיין, דברי חיזוק והתעוררות לאור המצב המתוח, בהיכל בית הכנסת 'המרכזי' רמת אלחנן. לאחר שנודע על פתיחת המתקפה, הוא הוסיף הוראה לבחורי ישיבות.

בדבריו שפורסמו הערב על ידי מערכת 'דברי חמד', עמד על כך ש"המצב שלנו קשה, שכל אומות העולם נגדנו, ומשנאינו נשאו ראש ומאיימים בכל עת לקום עלינו ולכלותינו מעל האדמה, ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים. הציבור מפחד, אך ברצונו להביא סגולה פשוטה להנצל מכל רע, והיא כמובן החיזוק בלימוד התורה ובכבוד התורה".

הגר"י סיפר, על יהודי זקן בשם הרב יצחק הכהן פנחסוב ז"ל שהיה גר בבוכרה, ואירח בביתו פליטים רבים בזמן השואה, ולאחר שנגמר בביתו המקום, שמע שלמרן הרב מטשעבין זצ"ל חסר מקום לשהות, ופינה גם עבורו מקום בחדר הכביסה שבביתו, ושם אירח את הרב מטשעבין שישב ולמד שם ללא הפסקה.

"לאחר כמה ימים", סיפר הרב זילברשטיין, "הגיע צו גיוס עבור אבי המשפחה לצבא רוסיה, דבר שמשמעותו מוות רוחני וגשמי כאחד, אבי המשפחה נכנס לחדר הכביסה וסיפר זאת להרב מטשעבין, שהפטיר בלשון קדשו ואמר "לא יאונה לך כל רע". ואכן למחרת כשהגיע להתגייס, אמר לו המפקד כי חלה טעות, וברשימות שלפניו הוא אינו מופיע, ושחררו לשלום. כשהדבר היה לאות ולפלא, שבזכות כבוד התורה שכיבד ואירח את גדול הדור, מרן הרב מטשעבין זצ"ל, היא שעמדה לו להנצל".

הגר"י סיים את דבריו ואמר: "כך גם בימינו אנו, שכולם חוששים ומפחדים, עלינו לדעת כי רק התורה מגנא ומצלא, ואם נתחזק בלימוד התורה, ונתחזק בכבוד התורה וחכמיה, זה מה שיעמוד לנו. בני הישיבות ואברכי הכוללים המסולאים בפז, הממשיכים ושוקדים על התורה בימים אלו של בין הזמנים, הם העומדים לנו למגן ומחסה".

"בכל עת", סיפר עוד, "שאני נכנס להיכל בית הכנסת אצלינו, ורואה את כל הלומדים יושבים ושוקדים, אני מתמלא בבטחון עז שכל המצב יתהפך לטובה ולברכה, שום רע לא יאונה לנו".

לאחר השמועות שאיראן פרצה במתקפה על יושבי ארץ הקודש, נשאל הרב זילברשטיין, מה בחורי ישיבות החוששים והמפחדים צריכים להתחזק.

הרב זילברשטיין השיב להם, כי "בני הישיבות שיכולים, יקבלו על עצמם מחר יום א', לשבת וללמוד מתחילת היום ועד סופו, ולא לעסוק כלל בקניות וסידורים לחג, וקל וחומר שלא בשאר דברים בטלים, אלא אך ורק ללמוד ברציפות ללא דיבורים, ובזכות התורה ולומדיה ינצל העולם. והיא שעמדה לאבותינו ולנו, שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותינו, והקב"ה מצילנו מידם!".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר