הראב"ד הכריע • כל הפרטים

פרסום ראשון: 'עצרת ענק' של העדה החרדית עם הפלג הירושלמי

העצרת שתוכננה במקור למחר - רביעי, נדחתה לבקשת הגר"מ שטרנבוך לשבוע הבא | בעדה החרדית קוראים להשתתפות המונית: "זקן ואיש שיבה אברכי הכוללים ובחורי הישיבות הע"י, ישתתפו במחאה הזאת" (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
ראב"ד העדה החרדית הגר"מ שטרנבוך (צילום: איציק טנזר וא. בלום)

פרסום ראשון: בעקבות פסיקת הבג"ץ, ב'עדה החרדית' צפויים לצאת להפגנת ענק יחד עם 'הפלג הירושלמי' ו'קהילות הספרדים' כאשר ב'עדה החרדית' מבטיחים 'עצרת ענק' של רבבות מפגינים שיביעו את זעקת עולם התורה בד"צ העדה החרדית במכתב עם הוראה ברורה: "זקן ואיש שיבה אברכי הכוללים ובחורי הישיבות הע"י, ישתתפו במחאה הזאת".

את ההחלטה קיבלו ב'עדה החרדית' היום (שלישי) בהתכנסות מיוחדת של חברי בד"צ העדה החרדית, בסיומה הודיעו על קיום עצרת ענק יחד עם קהלים נוספים בכיכר זופניק והרחובות הסמוכים.

במהלך מושב הבד"צ התקבלה בקשה מיוחדת מראב"ד העדה החרדית, ראש הישיבה והפוסק הגאון רבי משה שטרנבוך, לדחות את העצרת ממחר יום רביעי כפי שתוכנן מראש, ליום ראשון הבא על מנת שיוכלו להתכונן כראוי לעצרת הענק המיועדת לכלל הציבור ולא רק לבני העדה החרדית.

מהפרטים הראשוניים שמתפרסמים כעת לראשונה ב'כיכר השבת', עולה כי העצרת של העדה החרדית תתקיים בשבוע הבא ביום ראשון כאשר בשלב הראשון יתכנסו רק אנשי העדה החרדית בכיכר זופניק והרחובות הסמוכים, שם ינאם הגר"מ שטרנבוך יחד עם חברי הבד"צ.

רק לאחר מכן תמשיך העצרת ל'תהלוכה' על פני רחוב מלכי ישראל לעבר רחוב שרי ישראל מול לשכת הגיוס, שם, יצטרפו גם קהילות נוספות כמו הפלג הירושלמי ועוד.

במהלך כינוס חברי הבד"צ שהתקיים כאמור היום בבנייני זופניק, הוציאו חברי הבד"צ מכתב מיוחד לנוכח פסיקת הבג"צ, תחת הכותרת "על הצר הצורר אתכם והרעותם בחצוצרות", בו הם מודיעים על דרכי הפעולה העתידיים.

"קול קורא" | מכתב הבד"ץ

את מכתבם פותחים חברי בד"צ העדה החרדית "כאשר הבג"ץ - מקום המשפט שם הרשע - במשפטים בל ידעום הרים היום את ידו על הישיבות הקדושות והורה על גיוס כלל שומרי התורה והמצוות בארה"ק, התכנסנו היום שוב למושב בי"ד מיוחד לקראת המערכה על נפשה של היהדות החרדית בארה"ק".

בהמשך כותבים חברי הבד"צ: "העצרת תתקיים ברצו"ה ביום ראשון כ"ד סיון הבעל"ט בשעה 6:00 בכיכר זופניק בה נתכנס יחד לתפלה ותחנונים, ולשמוע אל דבר ה' במחאה והסברה על הגזירה הנוראה, ועל סכנת הפשרות הוויתורים היעדים וההסכמים על גבם של צעירי בני ישראל חרשו חורשים במחשכים, היל"ת".

"לאחריה", מפרטים חברי המד"צ במודעת ענק שתופץ בשעות הקרובות בריכוזים החרדים, "תתקיים תהלוכת המחאה המאורגנת ע"י עסקנים מהנהלת העדה החרדית עם עסקני כלל היהדות החרדית ובני התורה, ישתתפו בה כלל ציבור היראים ובני התורה בהמוניהם, להשמיע קול מחאה גדולה על הגזירה הנוראה, ואין כוחינו אלא בפה".

"וכבר כתבנו כי על יהודי ירא וחרד על עתיד הדורות, זקן ואיש שיבה אברכי הכוללים ובחורי הישיבות הע"י, ישתתפו במחאה הזאת, כי קיומה של תורה תלוי במחאה זו על עתידה של היהדות החרדית בארה"ק" הוסיפו חברי הבד"ץ ב'קול קורא' המיוחד להפגנת הענק.

בעדה החרדית אומרים הערב כי הציבור החרדי יוכיח בהמוניו את התנגדותו לחוק הגיוס ולקיום הפשרות ומשא מתן של נציגים חרדיים על בשר החי מי יתגייס ומי לא, וכי העצרת תכריז כי אין מקום לפשרות בנושא זה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות