סיקור ותיעוד

אירוע הזיכרון הייחודי לחרדים: "כשאבא נפל במלחמה הייתי רק ילד בגיל 6"

אירוע ייחודי ושונה התרחש אמש תחת הכותרת "זיכרון דברים" ובו חרדים העלו על נס סיפורים ואירועים הקשורים לחללי מערכות ישראל • כיכר השבת עם סיקור האירוע המרגש (יום הזיכרון)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
מעגלי שיח. חרדים מעלים זכרונות באירוע הייחודי (אלחנן קוטלר)

אירוע מרגש ומיוחד נערך אמש (שני) בבית לוי אשכול בירושלים לזכר חללי מערכות ישראל. עיתונאים, אנשי רוח ורבים נוספים התכנסו ובאו לשמוע "חרדים מדברים על זיכרון וחזון" בארגונן של פנינה פויפר ופייני סוקניק. ובהנחייתם של אביגיל היילברון ועדן אביטבול.

האירוע נפתח באמירת פרק תהילים על ידי איתמר לוי קהא ובלימוד משנה על ידי הרב רפאל קרויזר.

לאחר מכן נשא דברים מרגשים וקדיש של יתום צה"ל רפי גרינשטיין. בדבריו ריגש רפי את הנוכחים כאשר אמר שהוא נשאר בן 6, עת אביו נפל במלחמה והוא בן 41 בלבד. אין אחד בקהל שלא הזיל דמעה. "אנשים לא מבינים ולא נותנים מקום לשכול של יתומי צה"ל מעל גיל 18, ואני מודה על האפשרות לספר ולדבר", אמר בין דבריו.

(אלחנן קוטלר)
(אלחנן קוטלר)

בהמשך עלו וסיפורו יואל שטיינר ואלי אדלר סיפורי גבורה על הנופלים. הטקס הסתיים בתפילת "אל מלא רחמים" אותו נשא גדי גולדרינג.

"אם לא מוצא חן בעינינו מה שאחרים אומרים ועושים, אנחנו יכולות להיות אלה שעושים אחרת. קראנו לערב הזה זיכרון דברים, זיכרון לאומי רחוק וקרוב שאי אפשר ואנו לא רוצים להתעלם ממנו ודברים שהגיע הזמן להתחיל לדבר אותם. אני רוצה להודות לכל השותפים שאפשרו לערב הזה לקרות. שהשאירו את הציניות ואת הרעש הבלתי נפסק מאחור ופתחו את הלב". כך אמרה פייני סוקניק בשם המארגנים.

(אלחנן קוטלר)
(אלחנן קוטלר)
(אלחנן קוטלר)

לאחר הטקס התקיימה שיחה מרתקת של עדן אביטול עם אלירן מלכה יוצר הסדרה "שבאבניקים" על חרדים ושירות בצה"ל.

האלוף במיל' רוני נומה שהשתתף בטקס ובמעגלי השיחה שלאחריו, העביר בדבריו מסר שמבחינתו הציבור החרדי הוא הפוטנציאל לבניית הגשר החדש בין כל חלקי החברה הישראלית: "תחושת הרעות בין אנשים שונים באמונותיהם ודעותיהם היא הכוח שלנו, בלי הרעות הזו לא נוכל לשרוד. אבל לא מספיק לזכור, צריך גם לעשות." אמר.

בסיום הערב, התחלקו הנוכחים לארבעה מעגלי שיח, על מנהיגות תורנית, חינוך לאזרחות, שותפות בדמוקרטיה, ושירות צבאי / לאומי. הנוכחים יצאו ברשמים גדולים מהאירוע הייחודי.

אחד המשתתפים, תושב חו"ל, אמר בשיחה לכיכר השבת: "זה היה האירוע הכי מיוחד של יום הזיכרון שהשתתפנו בהם במשך השנים האחרונות. מודה למארגנים על האפשרות לקחת חלק. היה מיוחד מאוד".

(אלחנן קוטלר)
(אלחנן קוטלר)
(אלחנן קוטלר)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר