פיילוט הרחצה הנפרדת

גפני זועם על היועמשי"ת: "אנטי חברתי וחסר רגישות"

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני הגיב להחלטתה של היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה לאסור על התחלת הפיילוט לרחצה נפרדת בשני מעיינות בארץ | "המערכת הזאת היא אנטי חברתית, חסרת כל רגישות לצרכים השונים של אוכלוסיות בחברה הישראלית", כתב יו"ר ועדת הכספים (חרדים) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ח"כ משה גפני (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

לאחר ההחלטה המקוממת שקיבלה היועמשי"ת גלי בהרב מיארה לאסור את התחלת הפיילוט לרחצה נפרדת של השרה עידית סילמן, מגיב יו"ר ועדת הכספים וחבר הכנסת של יהדות התורה משה גפני במילים חריפות להחלטה.

חבר הכנסת משה גפני הגיב: "במשרד הייעוץ המשפטי לממשלה, המילה 'שוויון' קיימת רק בציבור מסוים ולא כאשר מדובר בציבור החרדי, הדתי והערבי. מעיינות הטבע בישראל ניתנו לכולם ולא רק לציבורים מסויימים. מישהו יכול להסביר לי למה האישה החרדית שרוצה רחצה נפרדת לא מגיע לה שוויון?", תמה גפני.

יו"ר ועדת הכספים המשיך לתקוף את ההחלטה והעומדת בראשה: "המערכת הזאת היא אנטי חברתית, חסרת כל רגישות לצרכים השונים של אוכלוסיות בחברה הישראלית, גברים ונשים, והם מחליטים ועושים רק מה שנוח להם".

והוסיף: "מדובר בהחלטה מעוותת של המערכת, שדווקא השרה להגנת הסביבה ניסתה להביא בין כלל הציבורים ללא פגיעה בכלל הנופשים, אך בצד השני כנראה לא מעוניינים בהסכמות".

מעיין עין חניה בו היה אמור להיות פיילוט לרחצה נפרדת (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

לאחר שנאסר על ידי היועמשי"ת לקיים רחצה נפרדת מחוץ לשעות הפעילות עבור ציבור שומרי התורה, ללא הסדרה בחוק, הדגיש חבר הכנסת גפני כי הוא מתכוון לחוקק חוק שיבטיח את חופש הדת באופן שגם חרדים יוכלו להנות מאתרי הטבע: "החוק שלי להסדרת הנושא מונח על שולחן הכנסת ובהעדר הפיילוט שתוכנן - נצטרך לקדמו, כדי שגם הציבורים המעוניינים ברחצה בהפרדה יוכלו להנות ממשאבי הטבע בישראל", סיכם גפני את דבריו.

כזכור, השרה להגנת הסביבה עידית סילמן יזמה הרצת פיילוט במסגרתו היו אמורים נופשים חרדים ודתיים לקיים רחצה נפרדת בשני מעיינות מחוץ לשעות הפעילות, באופן שאינו "פוגע" באוכלוסייה הכללית. הפיילוט היה אמור להתחיל ביום ראשון השבוע לרגל 'בין הזמנים', אך משרד המשפטים הוציא השבוע "עיכוב ביצוע".

היום כאמור החליטה היועמשי"ת כי מדובר בצעד לא חוקי לטענתה עד להסדרה בחוק. משמעות העניין היא שבבין הזמנים הזה זה כבר לא יקרה, וזאת עד לחקיקת חוק ייעודי בנושא - דבר שצפוי לקחת זמן רב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר