הסאגה וההסבר - "למען השלום"

האדמו"ר מויז'ניץ - לבש את ה"קיטל המיוחס" ביום כיפור, והעביר לאחיו - להושענא רבה

הסאגה סביב הקיטל המיוחס לאבי שושלת חסידות ויז'ניץ, הרה"ק אהבת שלום נמשכת | ביום הכיפורים, האדמו"ר מויז'ניץ לבש את הקיטל יחד עם הכיפה ובסיום הצום, הקיטל הועבר לאחיו | "לגבי המשך החלוקה, אמר האדמו"ר, שהוא יחליט אחרי החג מה עושים, הוא רוצה לראות את הסיפור מאחוריו" | כל הפרטים (חסידים)

שאול כהנא | כיכר השבת |
האדמו"ר מויז'ניץ, בערב יום הכיפורים עם הקיטל המיוחס (צילום אור זרוע | קרדיט אברומי ברגר)

התרגשות והיסטוריה בחסידות ויז'ניץ: בראש השנה השנה, לראשונה מאז הסתלקותו של האדמו"ר בעל הישועות משה מויז'ניץ זצוק"ל, לבשו שני בניו האדמו"רים את הקיטל המיוחס לאבי השושלת, כל אח לבש ביום אחר, ביום הכיפורים לבש האדמו"ר מויז'ניץ - האח המבוגר יותר את הקיטל ולאחר החג, הקיטל הועבר לאחיו.

האדמו"ר מויז'ניץ לבש ביום כיפור השנה לראשונה את הקיטל של אבי השושלת, הרה"ק אהבת שלום, יחד עם הכיפה של הרה"ק מאפטא זיע"א, כשהוא ישב על כסא זקינו הרה"ק בעל אהבת ישראל זיע"א.

לאחר שהסתיימו התפילות וקידוש הלבנה בחצר החסידות, יצאו השליחים מטעמו של האדמו"ר להביא את הקיטל חזרה לאח הצעיר, כדי שהוא ישתמש בזה להושענא רבא.

גורם בחסידות אומר ל'כיכר השבת', "לגבי המשך החלוקה, אמר האדמו"ר, שהוא יחליט אחרי החג מה עושים, אם נשאר חלוקה של חג חג, או מתחלקים בחפצי הירושה. האדמו"ר רוצה לראות את הסיפור מאחוריו".

לדברי אותו גורם: "האדמו"ר אמר שאהבת שלום השאיר ירושה, לא רק את הקיטל, כי אם את שמו המלא 'אהבת שלום' להישאר באחדות, לאהוב יהודים, יש לנו ירושה מהאדמורי"ם הקודמים לחיות באהבה שלום ואחווה, אכן הקיטל זה שימוש קדוש אולם לא רק זה בירושה לנו... יש לנו ירושה לאהוב כל יהודי באשר הוא שם".

לסיכום מספר אותו גורם בחסידות ל'כיכר השבת': "החג עבר בהתרוממות הנפש, סיימו תפילת נעילה כמה דקות לפני הזמן, הרבי הורה להכריז לא להתקהל מחוץ לבית המדרש לקידוש לבנה עקב הלחץ של המקום, ומעמד קידוש לבנה נדחה לשעה 10. הרבי הורה לעשות הבדלה לנשים מיד בזמן עוד לפני מעריב. כעת יש טיש מוצאי החג בהשתתפות אלפים".

מאחורי הקלעים

מאז הסתלקותו של האדמו"ר בעל הישועות משה חולקו כל חפצי הירושה בין כל ילדיו, מלבד פריטים אלו. במהלך השנים דובר רבות בין ראשי החצרות האיך לחלק את הקיטל בין האחים האדמורי"ם אולם כל אחד שניסה את דרכו בכך או בכך לא הגיע לעמק השווה.

ל'כיכר השבת' נודע כי בערב החג השנה הגיע האדמו"ר מויז'ניץ אל אחיו האדמו"ר ממרכז ויזניץ. שני האחים האדמורים הסתגרו לשיח סוד במשך שעה ארוכה.

בסיום השיחה, יצא האדמו"ר והודיע לאנשי ביתו ולמקורבים כי הציע לאחיו שיתחלקו בתפילות בבגדי הקודש.

מה יקרה בהמשך? ימים יגידו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר