זו מפת התחלואה

חיסוני הקורונה חוזרים: יתחילו לתת בארץ לאחר חג הסוכות

תתי זנים של הקורונה חוזרים לישראל, ובמערכת הבריאות יתחילו לחסן לאחר חג הסוכות | אלו הפרטים על נתוני התחלואה הנוכחיים ועל מערך החיסונים שיחל בעוד שבועות אחדים (בריאות)

מישאל לוי | כיכר השבת |
מסתכלים בשעת הזריקה או עוצמים עיניים? (שאטרסטוק)

האגף לאפידמיולוגיה במשרד הבריאות הפיץ היום (חמישי) הנחיות לקופות החולים השונות על תוויות החיסון נגד תתי הזנים החדשים של וריאנט האומיקרון של הקורונה, שהתגלו לאחרונה בארץ.

"משרד הבריאות עוקב כל העת אחר מגמות התחלואה ווריאנטים של קורונה", נמסר ממשרד הבראות הערב.

לפי שעה, ניכרת בישראל עליה מתונה במספר החולים המאושפזים, רובה מורכבת מחולים קלים, אך קיימת גם עליה מתונה במספר החולים במצב קשה וכן עלייה מתונה מאוד בתמותה מהנגיף.

גם בישראל וגם בעולם יש מספר וראינטים שגורמים לתחלואה, כאשר הוריאנטים הדומיננטיים בישראל הם תתי זנים של האומיקרון. החיסונים שיגיעו לישראל הם מתוצרת חברת מודרנה ומאושרים ע"י ה-FDA.

בשלב הראשון, לאחר חג הסוכות, יוכלו להתחסן בני 12 ומעלה כאשר בשלב הראשון יתועדפו אנשים בקבוצת סיכון לתחלואה קשה מהנגיף, זאת ללא קשר לסוג החיסון או למספר המנות שניתנו בעבר. לאחר מכן וכשיגיע מלאי חיסונים נוסף יורחבו האוכלוסיות שיוכלו להתחסן.

"משרד הבריאות ממליץ למטופלים הסובלים מדיכוי חיסוני מכל סיבה שהיא להתחסן כנגד נגיף הקורונה", נמסר ממשרד הבריאות.

עוד נמסר: "משרד הבריאות ממליץ לקבל את מנת הדחף בחודשי הסתיו, ככל האפשר במקביל לקבלת חיסוני השפעת. בהמשך וכאשר יגיעו משלוחי חיסונים נוספים, יורחבו האוכלוסיות שיוכלו להתחסן תחת עיקרי ההנחיות הבאות:

> ככלל, החיסונים מאושרים לכלל האוכלוסייה מגיל 6 חודשים ומעלה ללא קשר למספר המנות שניתנו בעבר.

> ניתן לקבל את החיסון נגד קורונה במקביל לתרכיבים אחרים, לרבות חיסון נגד שפעת או בכל מרווח זמנים בין החיסונים, למעט חיסון נגד אבעבועות הקוף שמומלץ לשקול מרווח של ארבעה שבועות בין התרכיבים, בייחוד במתבגרים ובגברים צעירים.

> נשים הרות יכולות להתחסן נגד הקורונה בכל שלבי ההיריון וכן, להתחסן במקביל בתרכיבים מומלצים לנשים הרות כגון חיסון נגד שעלת או נגד שפעת, בכל מרווח זמנים בין החיסונים. בנוסף, ניתן לחסן נשים מניקות ונשים המתכננות היריון, זאת על פי ההנחיות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר