כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
רפואה שלמה

משרד הבריאות הודף את השקרים: "קוצב הלב נמצא בסל"

בתקשורת ניצלו את בריאותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לעקוץ וטענו כי קוצב הלב שהושתל בגופו "נחשב יקר יותר ואפשרי רק למעטים". במשרד הבריאות מיהרו להכחיש את הדיווח ופרכו את הדיווח | בריאות, בארץ

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
נתניהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

סאגת השתלת קוצב הלב לראש הממשלה בנימין נתניהו, הופכת אף היא לסוגייה של ימין-שמאל? אחד מערוצי התקשורת דיווח אמש, כי קוצב הלב שהושתל בגופו של נתניהו "נחשב יקר יותר מקוצב רגיל". עוד דווח באייטם, כי קוצב הלב המדובר "אפשרי רק למעטים".

הפרסום נועד, כמובן, להתנהג שוב בנתניהו, אלא שהפעם, מהירות התגובה של משרד הבריאות, הפריכה את הדיווח והפכה אותו לפייק ניוז.

"סוג קוצב הלב מותאם לצורך הרפואי ולמצבו הרפואי של המטופל", נכתב בהודעת משרד הבריאות, "כאשר בית החולים והרופא המטפל בבית החולים מחליטים על סוג הקוצב. אין כל צורך בקבלת אישור ממשרד הבריאות להשתיל קוצב לב".

עם שחרורו, היום בצהריים, נתניהו פרסם קטע וידאו שלו מאשפוזו בבית הרפואה שיבא, ובו טען כי שלומו מצוין, ואמר כי מחר יגיע לכנסת ויצטרף לחבריו בהצבעה על צמצום עילת הסבירות.

"מבקש להודות לרבים רבים מכם שדרשתם לשלומי, ולהודות גם לצוות הרפואי בשיבא שמלווה אותי. כפי שאתם רואים שלומי מצוין", אמר נתניהו.

הוא הוסיף: "אנחנו ממשיכים במאמצים להמשיך בחקיקה וגם במאמצים לעשות את זה בהסכמה ובכל אופן רוצה שתדעו שמחר בבוקר אני מצטרף לחברי בכנסת ובינתיים תודה רבה לכולכם״.

אשפוזו של נתניהו, גרם גם לאוייביו, לשגר הודעות רפואה שלמה. יו"ר האופוזיציה חבר-הכנסת יאיר לפיד איחל הבוקר לנתניהו בריאות ולא שכח לעקוץ: "שולח הבוקר איחולי בריאות איתנה לראש הממשלה", כתב לפיד בטוויטר, "אלו ימים קשים למדינת ישראל אבל עוד לא מאוחר להביא רפואה גם לחברה הישראלית".

גם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, ממובילי המחאה נגד הרפורמה המשפטית, איחל בריאות לנתניהו וכתב בטוויטר: "איחולי החלמה מהירה לראש הממשלה. מחלוקות קיימות. אבל קודם כל, רק בריאות".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר