הגזרה הרוחנית 

"וייראו ממך": מול האוייב בעזה - חיילים מניחים תפילין בשטח 

חב"ד פתחה מערך חירום, במסגרתו יוצאים החסידים לעודד את החיילים ולהניח עמם תפילין, לצד ביקורי חיזוק עם מאושפזים במרכזיים הרפואיים ושיגור צעצועים לילדים הנצורים בממ"דים | מעניין

יאיר טוקר | כיכר השבת |

אחרי ימי היערכות, צעירי חב"ד פתח במערך פעילות רחב היקף בכל הזירות, בעקבות המלחמה הקשה והמצב הנוראי בארץ.

בחזית הפעילות: "מבצע תפילין" המפורסם, בהיקף גדול, בכל הבסיסים בשטח עם חיילי צה"ל, וזאת בהמשך לדברי הרבי מליובאוויטש שפעולה זו גורמת ל"וייראו ממך" ומטילה פחד על האוייבים. על מצות תפילין מובא בגמרא, ציטט הרבי, ש"כל המניח תפילין מאריך ימיו". וכמו כן מובא בדברי חז"ל שהפסוק "וראו כל עמי הארץ כי שם ה' נקרא עליך - ויראו ממך" - אלו תפילין שבראש

באמצעות מטה מסודר של מערך החירום הארצי, מנותבים הפעילים למקומות השונים במטרה למקסם את המבצע.

בנוסף, פעילות מרכזית מתקיימת על ידי שלוחי הרבי בבתי הרפואה הפועלים במסגרת 'לב חב"ד' של צעירי חב"ד. מבוקר ועד לילה מסייעים השלוחים לנפגעים ולבני משפחותיהם.

גם לבני המשפחות הנצורים בממ"דים מושיט מערך החירום יד של סיוע, בחלוקה של מארזי משחקים מגוונים, שתפיג מהם את הקשיים בשהות הממושכת. פעילות מרגשת נוספת נערכת עם משפחות נפגעות הטרור, אליה הצטרפו אלפי משפחות, בהיקפים מזעזעים.

"הפעילות הזו היא התגשמות הוראותיו של הרבי במצבים דומים בעבר", אומר יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, "הפעילות תתרחב בהיקפים גדולים ואנו קוראים לכלל עמך בית ישראל להירתם ויחד ננצח".

חסיד חב"ד עם חייל (צילום: צעירי חב"ד)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר