ישראל במלחמהישראל במלחמה

דור ישרים, ביקורו של סגן שר הבריאות

ליצמן: "כשעושים שימוש בטכנולוגיה לפתרון בעיות רפואיות לפי כל כללי ההלכה, זהו קידוש שם שמיים גדול" (בארץ)

בסיור מקיף שערך סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בבית אגודת "דור ישרים" בהר חוצבים בירושלים, הוא עמד מקרוב על פעילותה העניפה בתחום הרפואה המונעת בקהילה וכן נענה לבקשת ראשי האגודה בקידום פרויקטים חשובים בענייני רפואה.

ליצמן שהקפיד לבקר בכל האגפים (נוהג שהשתרש כנראה מביקורי הפתע בבתי החולים), עבר בין המחלקות כולן: מחלקות הרפואה, המעבדות ומתקני המחקר והפיתוח, ולא פסח על משרדי הארגון.

נלוו לו בסיורו הרב אהרן עקשטיין מנכ"ל אגודת "דור ישרים", הרב שמואל הרשקוביץ חבר ההנהלה, פרופ' גדעון בך מנהל רפואי, פרופ' דבורה אבליוביץ מנהלת המעבדות, הרב שמעון רבינוביץ מנהל התפעול, הרב יואל בוקסבוים מנהל קשרי חוץ והרב משה פרידברג חבר וועד הנאמנים.

מנהלי הארגון הציגו בפני ליצמן את חברי המועצה המדעית הפועלת לצד האגודה, המורכבת מאישי ציבור ידועים, לצד מומחים בעלי שם בתחום הרפואה העולמית. סגן השר אף קיבל תדרוך מקיף מראשי אגודת דור ישרים על הפעילות המיוחדת של "בדמייך חיי" המאגר הציבורי לדם טבורי של "דור ישרים", המובילה מהפיכה של ממש בתחום הרפואה, מניעת מחלות והבאת מזור ותקווה לאלפי משפחות בישראל.

העובדה שרבים חושבים בטעות כי כל פעילותה של האגודה מסתכם בבדיקת התאמה גנטית בין בני זוג, הופרכה בסיור זה, כאשר במסגרת הסיור נחשפו סגן השר ומלוויו למגוון תחומי עיסוק נוספים של הארגון. ליצמן אמר למארחיו כי "זכיתם להיות שליחים נהדרים בעיסוקכם בתחומי הרפואה המתקדמת וזכותכם רב".

סגן השר אף התייחס למעבדות המחקר של הארגון ואמר "כי 'דור ישרים' מהווה עדות ליכולת שילוב הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם, לצרכי הבריאות של כלל הציבור בהתאם לכללי ההלכה וזהו קידוש השם גדול".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר