כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הסרטון שמסעיר את הרשת

סערה בעקבות סרטון גזעני שלועג לרבנים • דרעי: "עלוב, בוז"; לפיד השתלח: "חרפה למגזר כולו"

קליפ וידאו גזעני שהפיקו בנות אולפנת חורב עורר סערה. גינויים מכל קצות הקשת הפוליטית, מנתניהו ועד יאיר לפיד. סמוטריץ' התנער מהסרטון ותקף את לפיד: "עושה עם חבריו שימוש ציני" (רשת)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
מתוך הסרטון (צילום: אולפנת חורב)

סרטון שהפיקו בנות אולפנת חורב בירושלים תחת הכותרת "אם האולפנה הייתה מזרחית", והופץ ברשתות חברתיות, עורר סערה לאחר שכלל בתוכו מוטיבים גזעניים ולעג נגד מזרחים ואף נגד גדולי ישראל כדוגמת מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל והבבא סאלי.

כאמור הסרטון, שבינתיים נמחק מיוטיוב, עורר סערה גדולה. מראש הממשלה בנימין נתניהו ועד יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד גינו אותו במילים קשות.

נתניהו הגיב: "דוחה על הסף את גילויי הגזענות מצד תלמידות באולפנה בירושלים, שלא מייצגות את הציבור הדתי לאומי. אין לאפליה ולגזענות שום מקום במדינת ישראל. כולנו עם אחד".

יו"ר ש"ס אריה דרעי מסר: "הסרטון שצולם באולפנת חורב בירושלים ולועג לתלמידות מזרחיות, הכאיב לי מאד. גזענות עלובה ומקוממת, דעות קדומות, בוז ולעג לגדולי הרבנים שלנו. אני פונה לראשי האולפנה: זה לא סתם סרטון לפורים, זו גזענות טהורה נגד ציבורים גדולים מאד במדינה. עשו הכל כדי לעקור זאת מהשורש".

יאיר לפיד יו"ר האופוזיציה ניצל את הסערה בכדי לתקוף את הממשלה וצייץ בטוויטר כי "הגזענות של סמוטריץ׳ ובן גביר מחלחלת עמוק לתוך הציונות הדתית ומרעילה את החלקים הכי ערכיים בה. הסרטון הזה הוא חרפה ליהדות, חרפה לישראליות, וחרפה לא קטנה למגזר כולו".

באולפנת חורב הביעו התנצלו ומסרו: "מדובר בסרטון שטוב שלא היה בא לעולם, ובשגגה שנפלה תחת ידינו. האולפנה מתנצלת ומצטערת על תוכנו על אף שנעשה על ידי תלמידות כסאטירה ופרודיה במסגרת אירועי פורים. כל מי שנחשף לפעילות האולפנה לאורך השנים יודע כי אינו משקף כלל את הנעשה באולפנה שמביאה לידי ביטוי באופן הרמוני ואמיתי את החיבור בין העדות והגוונים השונים בחברה הישראלית".

עוד הוסיפו כי "צוות האולפנה יתכנס בשבוע הבא לדיון בו יופקו לקחים על מנת שדבר דומה לא יישנה. זאת, יחד עם עבודה חינוכית שתיעשה מול צוותי החינוך ותלמידות האולפנה".

השר בצלאל סמוטריץ, יו"ר הציונות הדתית, התנער מהתיכון ותקף את לפיד. "הציונות הדתית מאמינה בשילוב כלל ישראלי, במשפחות, בקהילות ובמוסדות החינוך המפוארים שלה", מסר סמוטריץ.

"הסרטון המדובר שהפיקו השמיניסטיות של אולפנת חורב כחלק מאירועי הפורים רע, כואב ופוגע ואין לו מקום. נקודה. מהיכרותי עם האולפנה, עם הצוות החינוכי ועם העשייה החינוכית שנעשית בו יום יום שעה שעה, אני משוכנע שהוא אינו משקף את הלך הרוח, האמונה או העשייה של האולפנה".

עוד הגיב שר האוצר: "שוחחתי עם ראש האולפנה ואני סמוך ובטוח שהאירוע ילמד, הלקחים יופקו ומה שצריך להיות מתוקן יתוקן בעבודה חינוכית יסודית.

"לפיד וחבריו עושים שימוש ציני ומרושע בסרטון כדי לפלג ולסכסך את המחנה הלאומי וכדי לנגח את הציונות הדתית ולהחליש אותה. לא נקבל הטפות מוסר צבועות על אהבת ישראל מלפיד וחבריו שלא מפסיקים להסית ולחרחר ריב ומדון".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר