כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מסיבה אלטרנטיבית"

בזמן הטקס בהר הרצל - מתנגדי הרפורמה הפגינו בתל אביב

אלפים ממתנגדי הרפורמה המשפטית בחרו לחגוג את יום העצמאות בתל אביב, שם הוצג מיצג עצום מימדים אשר עליו נכתבה המילה 'דמוקרטיה' בעברית ובאנגלית (פוליטי, חדשות)

איצלה כץ | כיכר השבת |
מתנגדי הרפורמה חוגגים עצמאות בתל אביב (אמיר גולדשטיין)

'רחוב קפלן' בתל אביב, שהפך בחודשים האחרונים למעונם של מתנגדי הרפורמה המשפטית, הכיל גם הערב (שלישי) ליל יום העצמאות, אלפי איש שבאו למחות כנגד הממשלה ביחד עם חגיגות העצמאות.

בטקס האלטרנטיבי שהתקיים בתל אביב, השתתפו שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון והרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ. את הטקס הנחתה אשת התקשורת לינוי בר גפן.

כמנהג המפגינים בחודשים האחרונים בתל אביב, גם באירוע הזה הוצגו מיצגי ענק. האחד - מנורה המורכבת מהמילה 'לשווא' כשהיא באה לבטא את רגשותיהם של המוחים מתל אביב כביכול בניהם שנפלו בקרבות השונים עשו זאת לשווא.

מיצג ענק נוסף הוצג באירוע, והוא היה מורכב משלט ענק הנושא את המילה 'דמוקרטיה' בשפה העברית ובשפה האנגלית. מיצג זה ביטא את תחושות המפגינים כי הבחירות הדמוקרטיות שנערכו לפני כמה חודשים אינם מצדיקים את הרפורמה בה תומכים 64 חברי כנסת.

במקביל, כמה מאות מפגינים ניסו להפריע לטקס הממלכתי בהר הרצל. המפגינים השמיעו קולות צורמים בעזרת הזמבורות שהפכו פופולריות מאז פרוץ המחאות כנגד ממשלת הימין.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר