כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בבית הנשיא | צפו

ראש הממשלה נתניהו נשאל: מה הכי השפיע עליך מקום המדינה? זו הייתה תשובתו

מה היה האירוע המשמעותי בתולדות עם ישראל והמדינה שלנו, שהשפיע עליו באופן מיוחד, זו השאלה שנשאל ראש הממשלה נתניהו בטקס מצטיינים בבית הנשיא | צפו בתשובה המפורטת שהשיב (בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
ראש הממשלה נתניהו | צפו (עומר מירון /לע"מ, סאונד: בן פרץ /לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו השתתף היום (רביעי) בטקס חיילים מצטיינים, בבית הנשיא, יחד עם נשיא המדינה ושר הביטחון גלנט.

במהלך הטקס, נתניהו נשאל - מה האירוע המשמעותי בתולדות עם ישראל והמדינה שלנו, שהשפיע עליו באופן מיוחד.

נתניהו השיב לשאלה ואמר: "אני קורא הרבה תנ"ך, אבל אני מניח שגם אחרים עושים זאת, אז אני קופץ לתקופה שמיד אחריה. אנחנו לא היינו פה אלמלא התמודדנו עם שורה של אימפריות שכבשו את הארץ שלנו. ההתמודדות הראשונה, לפני 2,200 שנה, הייתה של המכבים. ניצחנו. אח"כ באו קליינטים יותר קשים, היוונים והרומאים. ועל כך כתב ז'בוטינסקי בשירו המפורסם ביתר - הוא מסיים את זה "למות או לכבוש את ההר – יודפת, מסדה, ביתר".

נתניהו אמר: "הפסדנו בכל שלושת הקרבות האלה. אנחנו יודעים מה עברנו אלפי שנים לאחר מכן, אבל המעניין הוא שבהפסד הזה לא נפלה רוח העם. הרצון לחזור, על אף ההתמודדות עם קשים שאף אחד לא עמד בהם - הדבר הזה נשאר אצלנו."

לדברי נתניהו: "כשהגעתי באחד הסבבים האלה כשאני ראש ממשלה - אתה יודע, אנחנו משקמים אתרי מורשת - החלטתי לשקם את יודפת. יודפת היה המבצר הראשון היהודי שנפל בגליל כשהרומאים באו להחריב את ירושלים".

"מישהו הביא לי ראש חץ רומאי, שמתי אותו במעין מצגת כזו וליד זה ביקשתי דגם של טיל החץ. וכשבאו אורחים מחוץ לארץ, וניסיתי להסביר להם מה קרה פה, הייתי אומר להם: 'אתם רואים, זה של הרומאים וזה שלנו, הם כבר לא פה ואנחנו כן'. זה מה שמשפיע עלי כל הזמן".

לסיום אמר נתניהו באופטימיות: "אנחנו פה וכאן נישאר ושום דבר אחר לא ישנה את זה - ונעשה את זה יחד".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר