כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אחרי החיסול בשכם

חווארה: מחבלת דקרה אזרח ישראלי, פצעה אותו - ונוטרלה | במערכת הביטחון מעלים כוננות

שוב זה קורה בחווארה: מחבלת דקרה לפני דקות אזרח ישראלי בצומת עינבוס. המחבלת נוטרלה בירי על ידי חיילי צה"ל שהיו במקום | האזרח הישראלי שנדקר פונה לבית החולים במצב קל | במערכת הביטחון מעלים כוננות מחשש לפיגועים בעקבות החיסול הבוקר בשכם של רוצחי משפחת די (חדשות בארץ)

| כיכר השבת |
זירת הפיגוע היום בחווארה. בעיגול: הסכין של המחבלת (הצלה ללא גבולות)

לאחר החיסול של שני המחבלים שרצחו את האחיות והאם למשפחת די הי"ד הבוקר (חמישי), מחבלת הגיעה לכפר חווארה ודקרה אזרח ישראלי. המחבלת נוטרלה במקום על ידי חיילי צה"ל.

פיגוע הדקירה התרחש בחווארה - צומת עינבוס. מחבלת שדקרה ישראלי פצעה אותו קל בכתפו והוא כעת מטופל ע"י כונני הצלה ללא גבולות מד"א שומרון וצה"ל. המחבלת כאמור נוטרלה בירי והיא מוגדרת פצועה קשה.

מדובר צה"ל נמסר: "התקבל דיווח על פיגוע דקירה בכפר חווארה שבמרחב חטיבת שומרון. המחבלת נוטרלה, פרטים נוספים בהמשך".

במד"א דיווחו: "בשעה 11:31 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על צעיר שנפצע מדקירה בכיכר עינאבוס. חובשים ופראמדיקים של מד"א בשיתוף כוח רפואה של צה"ל מעניקים במקום טיפול רפואי לצעיר כבן 20 במצב קל בהכרה מלאה עם פצע דקירה. המחבלת מנוטרלת. עדכון בהמשך".

לאחר מכן עדכנו: חובשים ופראמדיקים של מד"א בשיתוף כוח רפואה של צה"ל מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח בלינסון, גבר כבן 20 במצב קל בהכרה מלאה".

חובש רפואת חירום מיחידת האופנועים של מד"א מוטי דהן סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הפצוע כשהוא יושב בהכרה מלאה וסובל מפציעה חודרת בגופו. מיד הענקנו לו טיפול רפואי ובסיוע כוח רפואה של צה"ל הוא פונה לבית החולים במצב קל."

האירוע מתרחש כאמור לאחר החיסול בדירת המסתור של שני המחבלים שרצחו את האחיות והאם לבית משפחת די השם יקום דמם.

במערכת הביטחון, קיימו הערכת מצב לאחר החיסול והוחלט לעלות כוננות, מחשש לפיגועי נקם, כמו ניסיון הפיגוע כעת בחווארה.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "פיגוע נוסף. זה הפך לדבר יום ביומו. רק לפני מס שעות לכדו את המחבלים שרצחו את בנות משפחת די וכבר אנחנו בפיגוע נוסף. זו ההוכחה שחיסול מחבלים חשוב ככל שיהיה לא עוצר את הטרור. האירוע הזה הסתיים בפצוע קל והיה יכול להסתיים בעוד משפחה שכולה. אנחנו דורשים עכשיו יציאה למבצע התקפי בקיני הטרור של הרשות הפלסטינית עד לאיסוף כל הנשקים. והחזרת כל המחסומים הבטחוניים. כמה מתים ופצועים עוד נספור עד שהממשלה תעשה את תפקידה?".

כזכור מוקדם יותר היום דווח, כי שני המחבלים שרצחו את בנות משפחת די הי"ד, חוסלו בדירה בלב שכם, לאחר עימות עם כוחות ביטחון גדולים.

החיסול בוצע בעקבות מידע מודיעיני ממוקד של שב"כ, לפנות בוקר פשטו כ-200 מכוחות הביטחון - לוחמי שב"כ, ימ"מ וצה"ל על הדירה ובחילופי האש נהרגו 2 הרוצחים. בנוסף, נהרג אברהים חורה, סייען בכיר של המבוקשים. בדירת המבוקשים אותרו 2 רובי M16 וקלצ׳ניקוב.

הלוחמים נכנסו לקסבה של שכם, כשחלקם מחופשים לנשים וזאת בעקבות מידע מודיעיני מדויק וממוקד שהוביל אותם לדירת המסתור.

ליאו די שעודכן ע"י שב"כ בחיסול, סיפר היום בריאיון לרשת ב: "אמרתי לשב"כ שאם היו חיים, היינו רוצים לראיין אותם ולשאול אותם למה הם עשו את זה? מה הרצון שלהם? מה החזון שלהם לעולם טוב יותר ולעתיד הילדים שלהם?".

לדברי אב המשפחה: "עכשיו ביקשתי משב"כ שבגלל שהם מתים ברוך השם, אז אנחנו רוצים לדבר עם ההורים שלהם ולשאול אותם באותה שאלה - מה החזון שלהם לעולם טוב יותר?".

מי דיווח לך הבוקר על הפעולה? "התקשר אלי איש מהשב"כ לפני שזה היה בחדשות, והוא סיפר לי מה שקרה. זו לא באמת תחליף לאשתי ובנותיי. אז זה לא באמת נחמה, אבל שב"כ עשה מצווה גדולה שהוא חיסל את המחבלים למען עם ישראל".

"יש לנו שב"כ וצבא כל כך טובים, שעושים מה שצריך באופן נקי ולא הרגו אזרחים בכלל רק את המחבלים ועשו את זה במקצועיות ובאנושיות", סיפר האב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר שעות לאחר החיסול: "הבוקר באנו חשבון עם רוצחי לוסי, מאיה ורינה די זכרונן לברכה. המסר שלנו לאלה שפגעו בנו, ולמי שמנסים לפגוע בנו, יקח יום, שבוע או חודש - היו בטוחים שנבוא אתכם חשבון. אין זה משנה היכן תנסו להסתתר - נמצא אתכם. מי שפוגע בנו - דמו בראשו. אני מבקש להודות לגופי הביטחון וללוחמינו האמיצים שפעלו לילות כימים כדי לבוא חשבון עם המרצחים".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שוחח עם מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, שתדרך אותו על פרטי הפעולה. דגן שיבח את הלוחמים הודה למח"ט שומרון ובאמצעותו לכל לוחמי חטיבת שומרון, ימ"מ, שב"כ, מג"ב וצהל

דגן הוסיף: "אני מברך את כוחות שב"כ, מג"ב, ימ"מ וצה"ל על הפעילות הנחושה והאפקטיבית ללכידת המחבלים. אולם גם בשעה זו נזכיר כי לכידת המחבלים חשובה ככל שתהיה מגיעה מאוחר מדי. לאחר שמשפחה נוספת נהרסה לנצח. אנחנו נגיד ולא נפסיק לומר זאת, התשובה היא מבצע התקפי לאיסוף הנשק מהכפרים ברשות הפלסטינית הרצחנית. פעולות כירורגיות לאחר איסוף מודיעיני לא מוכיחות את עצמן. לא מספיק להרוג את הזבובים. צריך לייבש את הביצה. הממשלה צריכה לצאת מהשגרה שלה ולחשוב מחוץ לקופסא. כל דבר שהוא פחות ממבצע התקפי בתוך קיני הטרור יביא בסופו של דבר לעוד משפחות שכולות. צריך לעשות לדבר הזה סוף".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר