"לא נכנע לאיומים"

השר בצלאל סמוטריץ' VS ראשי רשויות: "הם רוצים למנוע את הוזלת הדיור"

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' קורא לחברי הקואליציה שלא להכנע ל'סחטנות והאיומים' של ראשי רשויות מסוימים וטוען: "הקרן להורדת יוקר הדיור תוריד מחירים" (חדשות)

איצלה כץ | כיכר השבת |
סוציאליזם במיטבו? שר האוצר ור"ע רמת גן (יונתן זינדל/פלאש 90)

חוק קרן הארנונה: שר האוצר בצלאל סמוטריץ' תקף היום (ראשון) את ראשי הרשויות המתנגדים לחוק וטען כי יוקר הדיור הוא אינטרס שלהם וכי לא אכפת להם כלל ממחירי הדיור המופקעים.

החוק שעיקרו הוא נטילת אחוזים מסויימים מכספי הארנונה של כל עיר ברחבי הארץ, וחלוקתו לכלל הרשויות לפי עיקרון בניה חדשה, עורר את זעמם של מספר רשויות. ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן טען כי: "מדובר בהרס המרקם העדין של הערים ברחבי הארץ".

כרמל שאמה הכהן הודיע כי הוא פורש מפורום ה-15, בו חברות עיריית תל אביב, חיפה ובאר שבע ועיריות נוספות המוגדרות 'עצמאיות' בכך שאינן זוכות למענקי ממשלה שונים. לדברי כרמל שאמה הכהן: "מי שלא פורש הוא שותף לפשע.

בתגובה, תקף שר האוצר בצלאל סמוטריץ' את ההתנגדות לחוק וטען כי כל ראשי הרשויות המתנגדים לחוק דואגים אך ורק לעצמם וכי לא אכפת להם מיוקר הדיור: "הקרן להורדת יוקר הדיור נשארת בשלטון המקומי, אף שקל ממנה לא נכנס לקופת האוצר, זה פשוט פייק!"

סמוטריץ' הסביר את מהות החוק והמשיל זאת לעוגה. לדבריו, האופים טובים אולם הפרודוקטים (מוצרים, מצרכים. א"כ) נצרכים לעוגה לא פחות מאופים טובים.

"יש לנו ראשי ערים שהם אופים מצויינים אך לצד זה במשך שנים מדינת ישראל השקיעה מליארדים באיזורי הביקוש– בהקמת רשתות תחבורה: רכבות קלות, רשת כבישים, רכבות. ועוד תשקיע בקידום מטרו, שדה תעופה משלים ופריסה נוספת של רכבות. זו בשורה אדירה- אלו הפרודוקטים של העוגה וזה מצוין! – אלו הפרודוקטים של העוגה ששייכים לכולם. והיום בפעם הראשונה אנחנו דואגים שהם יחזרו לכלל הציבור" אמר סמוטריץ'.

סמוטריץ' תקף את 'ניסיונות הסחיטה' כהגדרתו: "ועוד מילה אחת, אני שומע איומים ואת ניסיון הסחיטה של בעלי הכוח והאינטרסים ושל ראשי ערים של הרשויות העשירות שמאיימים על חברי כנסת שימחקו אותם בפריימריס וינהלו נגדם קמפיין תקשורתי במיליונים כדי למחוק אותם ציבורית".

שר האוצר קרא לשותפיו בקואליציה להילחם על החוק: "לחבריי בקואליציה - אסור להיכנע לאיומים ואלימות. אנחנו בדרך למאבקים גדולים מול כוחות שוק אדירים שמרכזים בידיהם כוח אדיר שאנחנו הולכים לקחת להם - לפרק את הריכוזיות והמונופולים בשוק המזון ולא רק".

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, הגיב לשר האוצר וטען כי הסחיטה היא דווקא מכיוונו של שר האוצר: "חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי: "היחיד שמנסה לסחוט את כספי הציבור זה שר האוצר. לא יעזור כמה הוא ינסה לכבס את ההסבר לחוק, מדובר בכסף שמיועד לתושבים עבור חינוך, רווחה ותשתיות".

ביבס הוסיף ותקף את סמוטריץ': "במקום לפתור את בעיית הדיור בישראל ע״י הממשלה, הוא רוצה לקחת עוד כסף בדמות קרן שוד הארנונה. לא ניתן לזה לקרות. משרד האוצר אינו מבין כי לצאת למלחמה נגד הרשויות זה מלחמה כנגד כל הציבור בישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות