צפו בתיעוד

"נמנע אסון כבד"; תקרה קרסה בבית כנסת שנבנה ללא היתר

צוותי כיבוי והצלה הוזנקו הבוקר לבית כנסת בשכונת פסגת זאב הירושלמית בשל קריסת תקרה | בנס לא היו נפגעים | החשד: התקרה נבנתה ללא היתר ולא תקנית (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
בית הכנסת, הבוקר (צילום: דוברות כבאות והצלה)

צוותי כיבוי והצלה הוזעקו הבוקר (ראשון) בעקבות דיווח על קריסת תקרה בבניין הנמצא ברחוב אליהו מרידור בשכונת פסגת זאב בירושלים.

לוחמי האש שהגיעו למקום הבחינו כי בבית כנסת שנבנה בתוך בניין מגורים ככל הנראה על פניו ללא היתר, קרסה התקרה, תקרה שבבדיקה ראשונית, נבנתה בצורה לא תקנית וללא היתר כנדרש.

בהודעת כבאות והצלה צוין כי: "למרבה המזל, התקרה קרסה טרם הגעת המתפללים לתפילה, ובכך נמנע אסון כבד במקום בסריקות שביצעו הצוותים במקום, לא אותרו לכודים או נפגעים".

בהמלצת מהנדס מבנים מסוכנים של עיריית ירושלים, הוחלט לפנות את הדירה מעל בית הכנסת, ולסגור את בית הכנסת עד להודעה חדשה.

רשף נח יונה, מפקד משמרת בתחנת "האומה", סיפר: "הבוקר, בסמוך לשעה 7:00 קיבלנו קריאה על קריסה של תקרה בפסגת זאב. צוותי כיבוי וחילוץ מתחנת "פסגה" הסמוכה, וצוותים נוספים מתחנת מרחב "האומה" הוזנקו והגיעו בתוך זמן קצר למקום.

"למרבה המזל, התקרה קרסה טרם הגעת המתפללים הבוקר לתפילה, אם חלילה היו אנשים בבית הכנסת בזמן קריסת התקרה, יתכן והיו נפגעים בגוף ובנפש".

לדבריו: "החשד הראשוני שלנו שהתקרה נבנתה באופן לא תקני, ועקב דליפת מים מהדירה מעל בית הכנסת, התקרה נחלשה וקרסה.

"בכדי למנוע סיכון נוסף לתושבי המקום, הזמנו למקום מהנדס מבנים מסוכנים של עיריית ירושלים, אשר קבע, כי יש לסגור את בית הכנסת ולפנות את הדירה מעליו"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר