יוקר המחיה מכה שוב

מהיום: גל התייקרויות נוסף במשק | מחירי החלב ומוצרי יסוד - מתייקרים

בחצות הלילה התייקר מחיר החלב באופן רשמי ומחירו של קרטון חלב עומד על 6.81 ש"ח | גם מוצרי המזון לתינוקות יתייקרו החל מהיום | חברות אסם ושטראוס מעלות מחירים | מחירו של הדלק התייקר הלילה בחצות ב-4 אג' לליטר | היוקר מאמיר (כלכלה, בארץ)

איצלה כץ | כיכר השבת |
מוצרי היסוד מתייקרים (צילום: מיכאל גלעדי, יוסי אלוני, יונתן זינדל/פלאש 90)

עליית מחירי החלב, שנדחתה לאחר חג השבועות - נכנסה הלילה (חמישי) בחצות לתוקף ומוצרים רבים התייקרו החל מהיום. בין המוצרים שהתייקרו: חלב בקרטון 1 ליטר ומחירו יעמוד החל מהיום על 6.81 ש"ח.

גם תחליפי החלב לתינוקות מתייקרים: חברת מטרנה מעלה את מחיר המוצרים שלה החל מהבוקר. גם מחירו של הקפה מתייקר היום, כך שכוס הקפה שלכם מתייקרת על כל מרכיביה.

כזכור, לאחר שחברת תנובה הודיעה לפני למעלה מחודש על התייקרות מוצרי החלב, הצטרפו אליה במהרה גם ענקיות החלב טרה ושטראוס.

שטראוס, הנחשבת לענקית מזון גם מחוץ לתחום החלב, הודיעה על שורת התייקרויות במוצריה הכוללת את הקפה, חטיפי הילדים הפופולריים צ'יטוס ודוריטוס וכן חטיפים מתוקים פופולריים.

בשטראוס הסבירו כי גל ההתייקרויות נובע מעלייה במוצרי הגלם ביניהם התירס - חומר היסוד העיקרי לחטיפים, הקפה החיטה וכן עליית מחירי התובלה.

גם מחירו של הדלק התייקר הלילה בחצות ב-4 אג' לליטר ומחירו של ליטר אוקטן 95 יעמוד על 6.85 ש"ח בשירות עצמי. על ליטר אוקטן 95 בשירות מלא תשלמו 7.06 ש"ח.

אם גל ההתייקרויות גורם לכם להזיע, כנראה שגידה טובה לא תעזור שכן ענקית הגלידות 'בן אנד ג'ריס' מודיעה גם היא על התייקרות הגלידות בשיעור של 15%. כל זאת מצטרף לעליית הריבית לאחרונה ממש, עלייה שמשמעותה הישירה על משקי בית רבים בישראל היא התייקרות משמעותית בהחזרי המשכנתאות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר