בדרך למבצע ביו"ש? 

ראש הממשלה בתגובה לפיגוע הנורא: "כל האופציות פתוחות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהודעה מצולמת מסר את איחוליו לפצועים ומשפחות ההרוגים | נתניהו: "כל המרצחים נמצאים או בכלא או בקבר" | בדבריו בין היתר רמז על אפשרות למבצע צבאי ואמר "כל האופציות פתוחות" (בארץ) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הצהרת ראש הממשלה (צילום: עומר מירון / לע"מ)

בהודעה מצולמת התייחס הערב (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו לפיגוע הקשה בעלי בו נרצחו ארבעה ישראלים הי"ד.

ראש הממשלה אמר בדבריו כי "היום סמוך ליישוב עלי התבצע פיגוע נפשע ומזעזע. מעומק ליבי אני שולח תנחומים למשפחות הנרצחים השם ייקום דמם. ואני שולח בשם העם כולו איחולי החלמה לפצועים".

נתניהו הוסיף ואמר כי "כוחותינו פועלים עכשיו בשטח כדי לבוא חשבון עם המרצחים, אנחנו כבר הוכחנו בחודשים האחרונים שאנחנו באים חשבון עם כל המרצחים בלי יוצא מן הכלל, כל מי שפגע בנו נמצא או בקבר או בכלא כך יהיה גם כאן".

בדבריו, הוא רמז על האפשרות למבצע צבאי כשאמר כי "אני רוצה להגיד לכל מבקשי נפשנו כל האופציות פתוחות. אנחנו נמשיך להילחם בטרור במלא העוצמה ואנחנו ננצח אותם".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שהגיע לזירת הפיגוע הקשה בעלי, אמר: "תנחומי למשפחות האבלות, ברכת רפואה שלימה לפצועים וברכת יישר כוח לאזרח שירה. אני קורא לתושבי יהודה ושומרון שאו נשק. זה מציל חיים".

בן גביר הוסיף ואמר: "האירועים כאן ממשיכים וממשיכים. עוד ירי ועוד ירי ברחבי יהודה ושומרון. המתיישבים הפכו להיות ברווזים במטווח. אני קורא לראש הממשלה ולשר גלנט, כמו שאמרתי לפני המבצע בעזה. הגיע הזמן למבצע צבאי ביהודה ושומרון. כן, לחזור לסיכולים הממוקדים מהאוויר, להוריד בניינים, להציב מחסומים, לגרש מחבלים ולהעביר בקריאה שניה ושלישית את חוק עונש מוות למחבלים.

"לצערי, המחסומים ביהודה ושומרון הוסרו, כדי לאפשר כביכול מרקם חיים, חופש תנועה. חופש התנועה לא יותר חשוב מהזכות שלנו, של המתיישבים, לחופש לחיות. זה הזמן למבצע צבאי ביהודה ושומרון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות