צרות של עשירים

נמאס לכם מהריבית הנמוכה על הפלוס? זו הצעת החוק החדשה

אם במקרה החשבון עו"ש שלכם מלא במוזמנים ואתם לא מרוויחים על כך יחסית למה שהבנקים לוקחים למי שהחשבון שלו בחריגה, יש עוד תקווה: חבר הכנסת ינון אזולאי הגיש הצע"ח לפיה נגיד בנק ישראל הוא זה שיקבע את גובה הריבית אותה ירוויחו הישראלים מיתרת הזכות בחשבונם: "הפער בין הריבית השלילית על המינוס לזו החיובית על הפלוס - לא מתקבלת על הדעת" (בארץ)

בני סולומון | כיכר השבת |
בנק ישראל (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

חבר הכנסת ינון אזולאי הגיש הצעת חוק שתאסור על הבנקים בישראל להחליט על גובה הריבית אותה יעניקו ללקוחות בעלי יתרת זכות בחשבון העו"ש שלהם. לפי הצעת החוק, נגיד בנק ישראל הוא זה שיקבע את גובה הריבית.

מטרת הצעת החוק היא לאזן בין ריבית האשראי הגבוהה (ריבית המוטלת על לקוחות במינוס או הלוואות שונות) לבין הריבית האפסית לה זכאים בעלי יתרת זכות. הצעתו של אזולאי קיבלה את אישורה של ועדת השרים לענייני חקיקה והיא הועברה לאישור טרומי.

על הצעת החוק של חבר הכנסת ינון אזולאי חתומים גם יו"ר ועדת הכספים משה גפני מיהדות התורה, יו"ר ועדת הכלכלה דוד ביטן וח"כ אוהד טל מהציונות הדתית.

גם חברת הכנסת אורית פרקש-הכהן מהמחנה הממלכתי הגישה הצעת חוק דומה אולם לפי הצעתה של פרקש-הכהן, על בנקים שלא יכופפו את עצמם להגדרת הריבית של נגיד בנק ישראל, יושתו קנסות וסנקציות כלכליות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר