"לכבד ולהכיל"

אזרח התלונן על המואזין סמוך לביתו וקיבל תשובה לאחר... שנה וחודשיים • זו התשובה שקיבל

תושב רמלה ששלח מכתב לפני למעלה משנה למבקר המדינה ובו הוא קובל על רעש המואזין בשעות לילה מאוחרות סמוך לביתו קיבל עתה את התשובה המפתיעה והמקוממת: "יש לקיים שיח משותף" (בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
מסגד. אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור בישראל, הגיב השבוע למכתב שנשלח מתושבי רמלה לפני שנה וחודשיים (!!!) ובו קובלים התושבים על רעש המואזין המפר את שנת הליל בעיר המעורבת בניגוד לחוק.

בתשובת משרד המבקר ונציב תלונות הציבור נכתב כי מדובר בנושא בעל השלכות עמוקות ורחבות ולפיכך הם נוטים לטפל בתלונות מעין אלו רק בגישור ובהתערבות ועל ידי שיח מכבד.

במשרד המבקר מדגישים כי הצליחו בעבר לטפל בתלונות מסוג זה אולם במקרה הזה: "לא עלה בידנו לגייס את כלל הצדדים המעורבים ‏לשיח משותף".

במשרד מבקר המדינה מסרבים לפי שעה לטפל במפגע המתבצע בעיר רמלה במרכז הארץ בניגוד לחוק ובמקום זאת הם "מייעצים" לתושבים לטפל בנושא בזירה המקומית: "‏יש להעביר את הנושא לטיפול מרכז הגישור והדיאלוג בקהילה בעיר רמלה במטרה ‏לקיים שיח משותף. אנו תקווה שבבוא העת ניתן יהיה לייצר שיח אפקטיבי מכבד ומכיל שיוביל לפתרון מוסכם"

תשובת מבקר המדינה

תושב רמלה שהיה בין החתומים על המכתב, הביע את אכזבתו העמוקה מהתנערות גורמי האכיפה במדינה ותוקף בחריפות את משרד המבקר: "אנחנו נמצאים במדינת חוק. הכניעה, החשש והפחד מלפעול בנושא כראוי ולייצר סדר ושגרת חיים תקינה ונורמלית בלב מדינת ישראל גורם למשרד המבקר להציע הצעות משפילות".

הוא טוען כי מדובר במריחת זמן: "גישור הכלה ועוד מילים יפות ריקות מתוכן, שאם יצליחו- מעולה, ואם לא נמתין "לבוא העת" מסמלות שמישהו כאן התבלבל ושכח את תפקידו."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר