כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מזג האוויר

התחזית: תורגש הכבדה בעומס החום ברוב אזורי הארץ

היום תחול עלייה בטמפרטורות, בעיקר בהרים ובפנים הארץ, והן יהיו גבוהות מהרגיל לעונה | מחר ייעשה חם ויבש מהרגיל עד שרבי (חדשות)

הכנרת (צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90)

היום, יום רביעי, תחול עלייה בטמפרטורות, בעיקר בהרים ובפנים הארץ, והן יהיו גבוהות מהרגיל לעונה. תורגש הכבדה בעומס החום ברוב אזורי הארץ. העלייה בטמפרטורות פותחת את גל החום הכבד שקיבל את הכינוי 'קלאון'.

הטמפרטורות החזויות היום והלילה:

  • ירושלים - 20-33
  • תל אביב - 25-31
  • חיפה - 25-29
  • צפת - 24-33
  • טבריה - 24-41
  • אשדוד - 24-31
  • באר שבע - 21-35
  • אילת 29-41

מחר, יום חמישי, תהיה התחממות נוספת. ברוב אזורי הארץ ייעשה חם ויבש מהרגיל עד שרבי. ברצועת החוף ייעשה הביל. עומסי חום כבדים עד קיצוניים ישררו ברוב אזורי הארץ.

ביום שישי יהיה חם ויבש עד שרבי בהרים ובפנים הארץ והביל במישור החוף. ברוב אזורי הארץ ישררו עומסי חום כבדים עד קיצוניים.

בשבת קודש יוסיף להיות חם ויבש עד שרבי בהרים ובפנים הארץ, והביל במישור החוף. עומסי חום כבדים עד קיצוניים יוסיפו לשרור ברוב אזור הארץ.

לקראת ההתחממות הצפויה, פרסמו בארגוני ההצלה הנחיות לציבור, ובמרכזן - להרבות בשתייה של לפחות 3 ליטר ביום, להימנע משהייה בשמש, לבצע פעילות ספורטיבית בשעות הערב ולתמוך באוכלוסייה המבוגרת ובאלו שמתקשים להתנייד בכוחות עצמם.

בארגוני ההצלה מזכירים כי בכל יציאה מהרכב יש להסתכל לעבר המושב האחורי ולוודא שלא נשארו שם ילדים.

נציב כבאות והצלה לישראל רב טפסר אייל כספי הוציא צו האוסר על הדלקת אש בכל רחבי הארץ וזאת בשל תנאי מזג אויר קיצוני. הצו יחול ביום חמישי הקרוב החל מהשעה עשר בבוקר ועד לתאריך ה-17.7.23, יום שני בחצות.

בכבאות והצלה מדגישים כי "הצו כולל איסור על קיום עבודות אחזקה הכוללות אש או להבה גלויה כגון ריתוך, חיתוך ברזל או כל עבודה היוצרת גיצים ושריפת צמחים וגזם. אנו קוראים לכם למלא אחר הוראות הצו, לגלות ערנות ולדווח ל-102 על כל אירוע של עשן ואש".

איך נבחר שמו של גל החום?

שמו של גל החום נבחר בשירות למטאורולוגיה שחילק את אירופה לקבוצות בעלות מאפיינים אקלימים דומים. מדינת ישראל חברה בקבוצת דרום מזרח הים התיכון עם קפריסין ויוון. רשימת השמות של אירועי מזג האוויר באזור זה מורכבת משילוב של שמות יווניים, קפריסאים וישראלים.

לאירוע מזג האוויר המשמעותי האחרון לפני כחצי שנה שהיה סופת חול שהגיע לישראל מדרום קראו 'ברברה', שמו של גל החום הנוכחי הוא 'קלאון' על שמו של מצביא יווני, והשם של האירוע אחריו ייקרא 'דניאל'.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר