כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"אבן דרך משמעותית"

מצוקת הדיור: למעלה מעשרת אלפים יחידות דיור חדשות בקרית גת

השכונות החדשות בקריית גת יוצאות לדרך: רמ"י פרסמה את חוברות המכרזים של השכונות החדשות שייבנו בצפון ומערב העיר | גולדקנופף: "יספקו מענה לציבור הכללי לצד הציבור החרדי" (בארץ)

הדמיית השכונות החדשות

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) מפרסמת היום (חמישי) את חוברות המכרזים בקרית גת עבור קבלנים המעוניינים להשתתף במכרזים עליהם בישר משרד השיכון והבינוי לפני כחודשיים בסדר גודל של 10,600 יחידות דיור.

במסגרת התכנית ישווקו בצפון העיר דירות לשיווק בתוכנית ''מחיר מטרה'' (התוכנית שהחליפה את 'מחיר למשתכן'. כיכר השבת). 5,300 יח”ד הנפרשות על שטח של כ- 1,700 דונם ישווקו ל'מחיר מטרה' בצפון העיר, וימשיכו את הרצף לשכונת כרמי גת הקיימת, בין כביש 40 ומסילת הרכבת.

השכונה תכלול 5,300 יחידות דיור שיוקמו במבני מגורים בני 7-9 קומות וכן במגדלים של עד ל-18 קומות לאורך השדרה המסחרית הראשית, בתמהיל מגוון של יחידות דיור כדי לתת מענה למשקי בית שונים – ודירות קטנות, המתאימות לזוגות וליחידים, המהוות כ25% מתוך כלל יחידות הדיור. בנוסף, ייבנו כ-500 יחידות דיור בדיור מוגן לאזרחים ותיקים.

100,000 מ”ר יוקצו במכרז עבור שטחי תעסוקה. 17,000 מ”ר יוקצו עבור שטחי מסחר, 175 דונם עבור מבני ציבור, ו-330 דונם של פארקים. 5,300 יחידות הדיור ישווקו כאמור במסגרת תכנית “מחיר מטרה".

הבשורה למגזר

במכרז השני המיועד לבנייה בצפון מערב העיר, משווקות 3,411 יח”ד ב-11 מתחמים ושטחי מסחר במסלול 'דירה בהנחה', לאוכלוסייה החרדית מתוך מקבץ של כ-5000 יח"ד. הפרויקט יתפרש על שטח של כ-3028 דונם וייבנו בו 7,525 יח”ד בצפיפות של 25,000 נפש לקמ”ר.

בחודשים הקרובים צפויות להשתווק יחי"ד נוספות המעוכבות בשלב זה בשל חסמים בשטח. ברמ"י ובמשרד השיכון מתחייבים לפתור את הבעיה בתוך חודשים ספורים ולשווק את יתרת המכרזים.

שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף מסר: "הוצאת חוברות המכרזים ע"י רמ"י, היא אבן דרך משמעותית בדרך להקמת השכונות החדשות בקריית גת, שיספקו מענה לציבור הכללי לצד הציבור החרדי במדינת ישראל. אנו ממשיכים לפעול בכל הכח להגדלת היצע הדירות בכל רחבי הארץ לטובת כלל האוכלוסייה במדינה".

יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל מסר: "רמ"י תמשיך להגדיל את היצע הקרקעות לדיור, ובתוך כך קרקעות לדיור בר השגה עבור משפחות וצעירים שאין בבעלותם דירה. הגדלת ההיצע המשמעותית כבר נותנת את אותותיה ומביאה לירידת מחירי הדיור".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר