כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לא מספקים שירות

מי פתוח ומי סגור? אלו העסקים שהודיעו היום על שביתה

בין העסקים השובתים עשרות חנויות ומרכזי קניות, מלונות וחברות ביטוח וגם חנות ספרים | רשימת בעלי העסקים המלאה שהחליטו לא לספק שירות כמחאה על חקיקה הרפורמה (בארץ)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
קניון עופר, העסקים החיוניים יפעלו (צילום: פלאש 90)

כ 150 חברות גדולות במשק שובתות היום במחאה נגד הממשלה והמשך חקיקת הרפורמה המשפטית. ההודעה על השביתה יצאה אתמול בלילה (ראשון) לאחר כינוס של פורום העסקים. לפורום משתייכים, בין היתר, הראל ויזל מקבוצת פוקס, ליאורה עופר מקבוצת קניוני עופר ואיציק אברכהן יו"ר שופרסל. הראל ויזל הוא זה שדחף להכרזת ההשבתה, ומנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר הביע את התנגדותו לכך במהלך הדיון. בפורום בעסקים טוענים שקוטלר רק התנגד לנוסח הסופי של ההצהרה.

לעומת זאת, הבנקים אינם יכולים לשבות ללא אישור בנק ישראל, פורום העסקים דרש מהבנקים לא להוריד את השביתה ממכסת ימי החופשה של העובדים שרוצים להפגין, אולם בנק דיסקונט יצא בהודעה שמבהירה בדיוק הפוך - אם עובד ישבות ויפגין, זה ייחשב כיום חופש.

רשימת מרכזי הקניות והחנויות שישבתו היום:

מרכזי ביג, קניוני עופר, מרכזי ג'יפ סנטר, קניוני G, מרכזי קניות צים, צומת ספרים, קניוני עזריאלי, פקטורי 54, טרמינל איקס, קבוצת פוקס, קניוני אמות.

חברות הביטוח והאשראי שישבתו: ביטוח ישיר, הפניקס, ישרכארט, בית השקעות מיטב והראל ביטוח. רשתות המלונות שישבתו: רשת מלונות פתאל, ישרוטל ודן.

חברות הבנייה שישבתו: תדהר, שיכון ובינוי, גינזי, אשרום, הכשרת היישוב ישראל וקבוצת רוגובין.

בקניוני עזריאלי פועלים היום במתכונת שבת. דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי, התייחסה לשביתה שנערכת בכל נכסי הקבוצה: "במשך כל השבועות האחרונים אנו מייחלים שיימצא פתרון שימנע קרע חסר תקדים בתוכנו ויביא לעצירת החקיקה החד צדדית, המאיימת לפגוע במרקם החברתי ובדמוקרטיה הישראלית. לצערנו העמוק, נראה שכל הקריאות לעצירה והידברות לא השיגו את מטרתן, ולכן אנו מודיעים כי יושבתו מרכזי המסחר והמשרדים של קבוצת עזריאלי בכל רחבי הארץ (למעט שירותים חיוניים)"

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר