גל חדש בפתח?

עלייה בתחלואת הקורונה; "מומלץ להתחיל לעטות מסכה"

לנוכח העלייה בתחלואת הקורונה בישראל - ששוב מרימה ראש, גורם במשרד הבריאות, מבהיר כי יש עלייה במאושפזים בבתי החולים, והם מוטרדים מכך - "מדובר בתחילת גל תחלואה, מומלץ לאנשים עם גורמי סיכון לעטות מסכה" (חדשות בריאות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
חולים עם קורונה מאושפזים בבית החולים | ארכיון (דוד כהן, פלאש 90)

אם חשבתם שהקורונה מאחורינו - תחשבו שוב, גורם במשרד הבריאות אמר הערב (ראשון) ל'כאן חדשות', כי כרגע ההמלצה היא לאנשים עם גורמי סיכון לחזור לעטות מסכות.

בשבועות האחרונים יש עליה בתחלואת הקורונה, ויש עליה באשפוזים בבתי החולים ברחבי הארץ של חולי קורונה.

במשרד הבריאות, כך לפי הדיווח, מעדכנים כי הם מוטרדים מהעליה בתחלואה, אם כי לא מדי מודאגים, והם עוקבים אחרי הנתונים, ד"ר טל ברוש אמר, כי לדעתו מדובר בגל חדש של תחלואה, ולמרות שלא נראה שזה יהיה גל קטסטרופלי כמו בשנים עברו, עדיין, הוא ממליץ לאנשים עם גורמי סיכון להתחיל לעות מסכות בחזרה.

בינתיים, על פי הדיווח מחכים לחיסון השנתי נגד נגיף הקורונה, שאמורים להגיע בסוף חודש ספטמבר ובקופות החולים נערכים לתת אותם למי שנחשב עם גורם סיכון.

כזכור, בשבוע שעבר דווח, כי זן חדש של קורונה, המכיל 36 מוטציות, התגלה בבית החולים איכילוב בתל אביב. הנגיף התגלה ביום חמישי - לפני יותר משבוע, אולם כבר בימים שלאחריו התגלו ממצאים שלו בארה"ב, אנגליה ודנמרק.

ארגון הבריאות העולמי הורה לעקוב אחר התפשטות הנגיף וטרם ידוע קצב ההדבקה שלו או רמת המסוכנות שלו לציבור.

יצוין, כי ריבוי המוטציות של הנגיף (36 סה"כ), עשוי להעיד על היכולת שלו לחמוק מחיסוני הקורונה שכמעט ומיגרו את הנגיף בשנים האחרונות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר