יומיים לפתיחת הלימודים

התקדמות משמעותית במו"מ בין ארגון המורים למשרדי החינוך והאוצר

בעוד יומיים, התלמידים צפויים לחזור ללימודים אחרי חופשה ארוכה, וכמובן, שוב יש את האיומים על פתיחת שנת הלימודים | כעת נראה שהצדדים קרובים להסכם, לפחות על תוספת למורים (חדשות, חינוך)

קובי רוזן | כיכר השבת |
מתכוננים לתחילת שנת הלימודים | ארכיון (אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)

יו"ר ארגון המורים רן ארז הודיע ביום ראשון, כי בכוונת הארגון להשבית את פתיחת שנת הלימודים המתוכננת - באם משרדי האוצר והחינוך לא ייענו לדרישתם להעלאת שכר המורים, האיום אמנם עדיין באוויר, אך בשעה האחרונה (רביעי) מתברר שיש התקדמות במשא ומתן בין הצדדים.

על פי ההדלפות מחדרי המשא ומתן, יש נכון לשעה זו הסכמה על תוספת של קרוב ל-2,000 ש"ח לכל מורה - וזאת בניגוד לתחילת המו"מ אז דובר על מספרים אחרים.

כמו כן, ישנה הסכמה על כך שמנהלי בתי ספר יוכלו לקבל 'גמישות ניהולית', עם יכולת תמרוץ למורים איכותיים על מנת לשמרם במערכת.

עד עתה יצוין, טרם יצאו הדלפות של הסעיפים במשא ומתן, אך על פי הדיווחים, ביממה האחרונה - יומיים לפני פתיחת הלימודים יש אופטימות בקרב שני הצדדים.

ארגון המורים הוציא הודעה בה נאמר: "המו"מ בעיצומו, יש סעיפים רבים שלא נענו ועדיין לא נדונו, אנו מקיימים מו"מ ללא פשרות, כרגע לא נוכל לאשר אף מידע. השביתה תלויה ועומדת".

משרד האוצר הוציא הודעה מעט שונה: "איננו נכנסים לפרטי המו"מ. לצערנו הפערים גדולים ועדיין אין הסכמות. אנחנו עושים מאמצים להגיע להסכמות שיביאו לשיפור מערכת החינוך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר