צפו בתיעוד

גנבי הרכב הפלסטינים הסתייעו בנהג מונית ישראלי - ונעצרו

המשטרה חשפה כנופיית גנבי רכבים פלסטינים שפעלה בירושלים והסתייעה בנהג מונית ישראלי להסתובב בעיר לביצוע זממם. בפעילות נחושה של שוטרי תחנת שפט החשודים נחשפו, נעצרו בשעת מעשה והואשמו (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: דוברות המשטרה)

באמצע החודש החולף, נפתחה חקירה בתחנת שפט של מחוז ירושלים, בעקבות מעצר של חשוד ברכב גנוב במחסום חיזמא. החשוד (פלסטיני, בן 18 תושב יו"ש ששהה בישראל שלא כחוק) נעצר ביום 15.8 בשעת מעשה, כשהוא נוהג ברכב ללא רישיון נהיגה לאחר שגנב אותו זמן קצר קודם לכם משכונת פסגת זאב. החשוד נלקח לחקירה בתחנת שפט ונכלא.

לאחר פעולות טכנולוגיות וחקירתיות שבוצעו, חוקרי תחנת שפט חשפו שהחשוד שנעצר הינו חלק מחוליית גנבי רכב שפעלה בירושלים. בחקירה המשטרתית נחשפה גם השיטה- עפ״י החשד החולייה הסתייעה במונית של תושב מזרח העיר לטובת ביצוע הגניבות וכניסה לירושלים שלא כחוק.

לפני כשבועיים, בפעילות יזומה של שוטרי תחנת שפט, אותרה חוליית גנבי הרכב בתוך המונית עם כלי פריצה ברשותם. השוטרים עצרו את החשודים באזור עוטף ירושלים, לאחר שעפ"י החשד היו בדרכם לגניבה של רכב נוסף וסיכלו את כוונותיהם.

חוליית גנבי הרכבים שנעצרו בתוך המונית, פלסטינים בשנות ה-20 לחייהם המתגוררים באיו"ש- ששהו בישראל ללא היתרי שהייה, נעצרה גם היא לחקירה בתחנת שפט. בנוסף נעצר נהג המונית שהסיע אותם, בן 39 תושב מזרח ירושלים.

מחקירתם במשטרה עולה, כי ארבעת החשודים תיאמו עם נהג המונית את הסעתם לתוך ירושלים, כל פעם למקום אחר בעיר, במטרה לגנוב כלי רכב ולהובילם חזרה לאיו"ש.

מעצרם של כנופיית גנבי הרכבים שנתפסה ע"י המשטרה הוארך בבימ"ש מעת לעת. לאחר שחוקרי תחנת שפט גיבשו תשתית ראייתית נגד ארבעת החשודים, הוגשו נגדם בימים האחרונים כתבי אישום בגין עבירות הגניבה וניסיון הגניבה, שהייה בישראל שלא כחוק ועוד.

בכוונת המשטרה גם לחלט את המונית שנתפס ושימשה להסעת החשודים ברחבי ירושלים בניגוד לחוק. כמו כן, בימים הקרובים צפוי גם כתב אישום נגד נהג המונית שהסיע את אותם שוהים בלתי חוקיים גנבי הרכבים.

"פעילות וחקירה נחושה זו, הינן חלק מפעילות מבצעית יזומה ונחושה אותם מבצעים כלל יחידות מחוז ירושלים מדי יום ולילה נגד פורצים וגנבי רכבים, במטרה לסכל גניבות רכבים, לחשוף את העבריינים ולהעמידם לדין. משטרת ישראל תמשיך במאבק הנחוש בעברייני הרכוש וגנבי הרכבים, ובאלו המסייעים להם הן במעשי הגניבה, והן להיכנס ולנוע בישראל שלא כחוק", אומרים במשטרה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר