ההברחה המתוחכמת - כשלה

עובדי המכס עקבו אחרי משאית מנמל אשדוד עד מזרח ירושלים, וחשפו את ניסיון הברחת הסיגריות

ניסיון הברחה המוערך בשווי מיליוני שקלים - סוכל, לאחר שעובדי רשות המסים בשיתוף בית מכס אשדוד, חשדו במכולה שהכילה על פי ההצהרה חומרי ניקוי, אך לאחר שעקבו אחרי המשאית שהובילה את הסחורה, הם גילו 500 קרטונים של סיגריות (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
סיגריות שנתפסו בעבר במכס | ארכיון (רשות המסים)

ניסיון ההברחה - סוכל: עובדי רשות המסים חשדו באחת המכולות שפורקו בנמל אשדוד, והחליטו לעקוב אחרי המשאית שהועמסה עד למזרח ירושלים, אז התגלו 500 קרטונים של סיגריות במקום אבקת כביסה ונייר טואלט.

ניסיון הברחה של כ-500 קרטונים של סיגריות בשווי של מיליוני שקלים, שיובאו לארץ במסווה של חומרי ניקוי - כשל. על פי החשד, מאחורי ניסיון ההברחה עומד בין היתר עובד שכיר בחברת שילוח ועמילות מכס, אשר ייבא את הסיגריות באמצעות חברה הנשלטת על ידו ורשומה על שם אחיינו.

הסיגריות הוסתרו בתוך מכולה שהכילה חבילות של נייר טואלט ואבקת כביסה, אשר הגיעה לפני כמה ימים לנמל אשדוד מטורקיה. סיגריות הן מוצר עתיר מס ועל ידי הבאתן לארץ במסווה של מוצר שאינו עתיר מס, ניסו החשודים לכאורה להתחמק מתשלום מס בסך מיליוני שקלים.

הסיגריות שנתפסו (צילום: רשות המסים)

בשל החשד שעלה כי מדובר בניסיון הברחה, עקבו עובדי מכס אשדוד אחרי המשאית שהובילה את המכולה החשודה מהנמל למחסן במזרח ירושלים שנמצא בבעלותו של אחד החשודים.

בשעת ערב מאוחרת, בעת שעובדים מטעם החשודים היו עסוקים בפריקת המכולה, הגיעו עובדי מכס אשדוד למקום מלווים בשוטרי מג"ב, ערכו חיפוש במכולה ומצאו את הסיגריות שאוחסנו בחלקה האחורי.

בעקבות גילוי הסיגריות נעצר בעל המחסן, עלא אל-דין אבו סנינה, ובעל החברה שהזמינה את המכולה והגישה הצהרת יבוא עבורה וכן נעצר דוד של בעל החברה - העובד כשכיר בחברה המטפלת בהצהרות יבואנים מול המכס.

על פי החשד, הדוד הוא המנהל בפועל של החברה המזמינה, ולפני כמה שנים רשם את החברה על שם אחיינו באופן פורמלי בלבד.

אתמול הובאו החשודים בפני בית משפט השלום בלוד, מעצרם של שניים הוארך וחשוד נוסף שוחרר למעצר בית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר