תביעות הדיבה

בנט התפרץ בדיון בבית המשפט: "אמרו שקר מוחלט", אמו פרצה בבכי

בבית המשפט בתל אביב התקיים הבוקר דיון בתביעה שהגיש ראש הממשלה לשעבר נגד פעיל ברשתות החברתיות, בעקבות דברים שהטיח בו. בהמשך היום יתקיים דיון בתביעה של בנט נגד הרב מזרח (משפט)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
בנט בבית המשפט, היום (צילום: Avshalom Sassoni/FLASH90)

ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט התייצב הבוקר (שני) בבית משפט השלום בתל אביב לדיון קדם משפט בשתי תביעות שהגיש נגד אנשים שלטענתו השמיצו אותו בפומבי בתקופה בה כיהן כראש ממשלה.

במהלך הדיון הראשון, נגד יגאל מלכה, אמר השופט כי האינטואיציה שלו, לגבי חלק גדול מההתבטאויות, היא שאין הם צריכים להתברר בבית משפט ויכולים להתפרש גם כהבעת דעה, והציע שיצמצמו את מספר הפרסומים בתביעה. יחד עם זאת אמר לגבי חלק אחר של התבטאויות כי ייתכן שחוצות קו אדום.

בנט עצמו אמר בתום הדיון לכלי התקשורת כי "ישראל זקוקה לשיח ציבורי נוקב אבל בריא. ההבחנה ברורה", לדבריו, "דיבה ורעל ושקרים לא אבל ביקורת בהחלט כן".

בהמשך נערך דיון נוסף נגד הרב יוסי מזרחי, שטען כי אמו של בנט לא יהודיה. במהלך הדיון התפרץ בנט ואמר: "בושה וחרפה, הם ממשיכים בהאשמה השקרית הזו". אמו של בנט פרצה בבכי ואמרה: "זה היה כל כך קשה, לילה אחד הסתכלתי בטלוויזיה וראיתי שאמרו שאני נוצריה".

תביעה אחת היא של בנט נגד יגאל מלכה, בה נטען ע"י בנט כי מלכה העלה לרשת פרסומים "שנועדו להפיץ שקר כאילו מר בנט לקח במרמה 50 מיליון שקלים מכספי הציבור לצורך השבחת ביתו, במהלך כהונתו של מר בנט כראש הממשלה".

בנוסף טוען בנט כי מלכה פרסם עליו שהוא "מרגל כמו אלי כהן בסוריה, רק הפוך", ובכך הציג לכאורה את בנט כמי שפועל עבור ממשלות זרות לפגוע בישראל". עו"ד איתמר ברקאי, המייצג את מלכה, השיב בין היתר כי מדובר ב"תביעת השתקה נעדרת כל בסיס ויסוד, אשר הוגשה בחוסר תום לב ומשיקולים זרים ופסולים תוך ניצול לרעה של הליכי משפט, העומדת כולה בניגוד מוחלט לחוק ולפסיקה".

התביעה השנייה הוגשה ע"י נפתלי בנט ואמו מירנה בנט נגד הרב יוסף מזרחי, הפועל בארץ ובחו"ל להפצת יהדות והחזרה בתשובה ומוכר ברשתות החברתיות.

בתביעה של בנט ואמו, נטען כי הרב יוסף מזרחי אמר באחת מדרשותיו כי בנט הוא רפורמי וכי אמו אינה יהודיה. בכתב התביעה נכתב:  "גב' בנט, שנולדה כיהודייה, צאצאית למשפחה שרבים ממנה הושמדו בשואה, בשל יהדותם, החלה לקבל פניות רבות מאנשים, גם כאלה המכירים אותה, המבקשים לשאול אותה שאלות לגבי יהדותה, שהרי הם שמעו כי ישנו "רב" כזה או אחר הטוען אחרת".

לפי הפרסום ב'מעריב', בכתב התשובה, טען עו"ד יוסף ויצמן המייצג את הרב מזרחי, כי "נפתלי בנט התחיל בקמפיין בחירות לראשות ממשלת ישראל פעם נוספת ובחר להשתמש בנתבע כמו גם בנתבעים נוספים כדי לזכות בקולות, פרסום ורווח פוליטי".

לטענתו של עו"ד ויצמן, "מדובר בתביעת השתקה שהגיש ראש ממשלה לשעבר בעל ממון ויכולות כלכליות להשתיק אדם פשוט שהעז לדבר ולהביע דעה וביקורת כנגדו וכנגד אמו". כאמור, היום (שני) ידון בית המשפט המחוזי בשתי התביעות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר