הסוף לסאגה?

השופט החליט: הרב מזרחי יתנצל בפני בנט וישלם פיצויים

בית משפט השלום קבע כי הרב מזרחי יתנצל בפני ראש הממשלה בנט ואמו, לאחר שטען כי אינה יהודייה, וישלם להם פיצוי בסך 50 אלף שקלים (חדשות) 

יאיר טוקר | כיכר השבת |
בנט היום בבית המשפט, והרב מזרחי (צילום: Avshalom Sassoni/FLASH90 וכיכר השבת)

בית המשפט השלום בתל אביב קיים היום (שני) דיון בתביעה שהגישו ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט ואמו מירנה בנט נגד הרב יוסף מזרחי, שרגיל לפרסם את דרשותיו ברשתות החברתיות.

בהחלטת בית המשפט נכתב כי הרב יוסף מזרחי יתנצל בפני רה״מ לשעבר בנט ואמו מירנה על כך שטען בפומבי שיהדותם מוטלת בספק ויאמר כי ״דברים אלו שקריים״. גם ישלם פיצוי שלא יפחת מ 40 אלף שקלים ולא יעלה על 80 אלף שקלים כולל הוצאות המשפט.

כפי שדווח ב'כיכר השבת', במהלך הדיון התפרץ בנט ואמר: "בושה וחרפה, הם ממשיכים בהאשמה השקרית הזו". אמו של בנט פרצה בבכי ואמרה: "זה היה כל כך קשה, לילה אחד הסתכלתי בטלוויזיה וראיתי שאמרו שאני נוצריה".

בתביעה של בנט ואמו, נטען כי הרב יוסף מזרחי אמר באחת מדרשותיו כי בנט הוא רפורמי וכי אמו אינה יהודייה. בכתב התביעה נכתב: "גב' בנט, שנולדה כיהודייה, צאצאית למשפחה שרבים ממנה הושמדו בשואה, בשל יהדותם, החלה לקבל פניות רבות מאנשים, גם כאלה המכירים אותה, המבקשים לשאול אותה שאלות לגבי יהדותה, שהרי הם שמעו כי ישנו "רב" כזה או אחר הטוען אחרת".

עורך דינו של הרב טען כי "מדובר בתביעת השתקה שהגיש ראש ממשלה לשעבר בעל ממון ויכולות כלכליות להשתיק אדם פשוט שהעז לדבר ולהביע דעה וביקורת כנגדו וכנגד אמו"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר