שובם של החיסונים?

עלייה מדאיגה במספר הנדבקים בקורונה | מומחים מעריכים: "מתקרב למספרים של שנת 2020"

לפי הערכת המומחים הגל הנוכחי של התפשטות הקורונה דומה למה שהיה בעידן הדלתא. במערכת הבריאות בישראל מתכוננים להתחלת החיסונים. עליה דרמטית במספר המאושפזים שנדבקו. (חדשות)

מישאל לוי | כיכר השבת |
בקרוב יחזרו החיסונים (צילום: Photo by Michael Giladi/Flash90)

על רקע זינוק דרמטי במספר הנדבקים בקורונה בארץ ובחו"ל, המומחים מעריכים שגל הקורונה הנוכחי יגיע לשיאו עם רמות תחלואה שמתקרבות למה שראינו בעידן הדלתא לפני כשלוש שנים. כך לפי הדיווח בישראל היום.

לפי אחת ההערכות שהתפרסמו מעל חצי מיליון אמריקאים נדבקים מדי יום בנגיף. בארץ העליה מתונה יותר ומספר החולים הקשים עומד על 48 (לעומת לפני כשבוע - כ-40).

תופעת ההידבקות בקורונה מאופיינת בתחושות דומות לצינון כיבד, חולשה וחום גבוה. על אף שאין הוראות של משרד הבריאות להיכנס לבידוד, רבים מהנדבקים מעידים כי נדבקו בנגיף באופן ישיר אחרי מגע קצר עם חולה קורונה.

למרות שאין מספרים מדויקים על היקף ההדבקות, בהחלט אפשר לדבר על גל של קורונה ונראה כי התחלואה כעת משמעותית.

לדברי המומחים במערכות הבריאות השונות, בגלל שמרבית האוכלוסייה כבר נחשפה לנגיף או התחסנה, המצב בישראל פחות מדאיג. בנוסף, במרפאות ישנם טיפולים זמינים שיכולים לעזור יותר ולמנוע תחלואה קשה. מעבר לכך, גם הזנים הנוכחיים שייכים למשפחת האומיקרון והם פחות מאיימים מזני הדלתא שגרמו לתחלואה קשה ולעומס רב על בתי החולים. לכן, לדברי הרופאים אין סיבה להכנס לבהלה.

עם זאת, המערכת הבריאות מעריכים כי תוך מספר שבועות יופצו לאזרחים חיסונים של פייזר ומודרנה שמטרתם לחמנוע תחלואה קשה, בעיקר בקרב אוכלוסיות הנמצאות בסיכון כפי שהיה בעבר.

ההמלצה הרווחת למי שחושש מהידבקות, לחבוש מסיכה, לשמור על ריחוק חברתי ולהימנע ממגע ישיר במקומות צפופים וריכוזי אוכלוסייה עמוסים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר