כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הקרב עובר לבג"ץ

העתירה נדחתה: 'ראש יהודי' לא יוכלו לקיים הקפות בת"א

ארגון 'ראש יהודי' לא מוותר ואחרי החלטת בית המשפט לדחות את עתירתם נגד עיריית תל אביב, שאסרה עליהם לקיים הקפות שניות בהפרדה בתל אביב, הודיעו כי יעתרו לבית המשפט העליון (אקטואלי) 

נחמן שטרנהרץ | כיכר השבת |
זעירא בבית המשפט, היום (צילום: Avshalom Sassoni/FLASH90)

ארגון 'ראש יהודי', שעומד בעין סערה בעקבות ארגון התפילה בהפרדה ביום הכיפורים בתל אביב והניסיונות לשבשה, הודיע היום (רביעי) כי יעתור לבית משפט העליון. זאת לאור החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב שלא להיענות לעתירתם על כך שנאסר עליהם לקיים הקפות שניות.

"קראנו את פסק הדין, מחר בבוקר נערער לבית המשפט העליון", מסרו בארגון. "כמו לעירייה כך גם לנו חשוב מאוד הסדר הציבורי וזאת לא סיבה שבגללה מבטלים הקפות. אנחנו רוצים לקיים את ההקפות השניות למען אלפי תושבי תל אביב שמשתתפים בהם בכל שנה".

ביום שישי, כפי שדווח ב'כיכר השבת', עתרה עמותת "ראש יהודי" נגד החלטת עיריית תל אביב שלא לאפשר לה לקיים אירועים במרחב הציבורי, בשל אירועי תפילת ערב יום הכיפורים בכיכר דיזנגוף. הארגון דורש שימוע שייעשה על-ידי "גוף ניטרלי חיצוני" ששני הצדדים יסכימו לו.

העמותה, יחד עם שתי נשים נוספות, עתרה גם נגד ההחלטה של העירייה לא לאפשר לו להקים סוכה ציבורית ברחוב זמנהוף בעיר, וכן לקיים אירוע הקפות שניות בכיכר דיזנגוף בחג שמחת תורה.

"מוטב היה להחלטתה המבישה של עיריית תל אביב, העיר העברית הראשונה, שלא היתה באה לעולם", נכתב בעתירה. "משבאה, המערערים מצטערים צער רב על פסיקת בית המשפט המחוזי שלא רק אישרה אותה אלא הרחיקה מעבר לה: בעוד העירייה טענה כי היא מוסמכת לאסור מחיצה (ולא היא), בית המשפט קבע שאינה מוסמכת להתירה".

רון חולדאי (צילום: תומר נויברג/פלאש 90)

עוד נטען בעתירה כי מדובר בפגיעה בחופש הדת ובאכיפה בררנית – שכן העירייה לא ביטלה היתרים שניתנו במקרים דומים אחרים, כמו תפילות מוסלמיות. על אירועי יום כיפור טוענים בארגון כי הפרדה וולונטרית מותרת במרחב הציבורי – וכי הדגלים שהוצבו לא משמשים כהפרדה מגדרית פסולה.

השדולה למען האישה החרדית והדתית בתגובה לביטול אירועי סוכות לפי המסורת היהודית: "דווקא בחג של שמחה, עיריית תל אביב דואגת לצער אלפי יהודים ולמנוע מהם קיום מצוות סוכה ואפשרות לשמוח ולרקוד עם התורה בהקפות שניות".

"לרגע לא האמנו שמדובר בדיווח אמיתי במדינת ישראל היהודית, זאת לאחר שראינו כי בניו יורק, עיר לא יהודית, אישרו הרשויות את אירועי החג, שמחת בית השואבה של קהילות חב"ד שצפויים להיערך בהפרדה מגדרית מטעמי 'חופש דת'".

"אנו קוראות לרון חולדאי, הנח לנו, הסר את ידך מחגי ישראל ותן לנו, ציבור הנשים, לחגוג ולשמוח כפי שהמסורת היהודית נהגה ונוהגת במשך שנים. אתה יוצר הסתה חמורה נגד המגזר הדתי והחרדי".

יו"ר השדולה ח"כ לימור סון הר-מלך תקפה בחריפות את ראש עיריית תל אביב: "עברנו את פרעה נעבור גם את חולדאי. מה השלב הבא? לאסור הדלקת נרות חנוכה בחלונות? ההתנהלות של עריית תל אביב בשביל לקושש עמה קולות בבחירות, היא בושה לעם היהודי".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר