כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
שוב פשע שנאה 

האב השכול התפלל בתל אביב והותקף: "אסור שת"א תהפוך למקום מסוכן לדתיים ולחרדיים"

ליאור די, שאשתו ושתי בנותיו, השם ייקום דמם, נרצחו בפיגוע הירי בבקעה, הגיע להתפלל הבוקר בכיכר דיזנגוף בתל אביב ומפגין שעבר במקום דחף אותו במכוון. השר סמוטריץ תקף: "אסור שתל אביב תהפוך להיות להיות מקום מסוכן לציבור המסורתי הדתי והחרדי. האחריות על הידיים של בני גנץ ויאיר לפיד. המחאה הפכה להיות מחאה נגד מסורת ישראל. זה מסוכן, תעצרו!" | בארץ

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
האב השכול מותקף, הבוקר בתל אביב

ליאור די, שאשתו ושתי בנותיו, השם ייקום דמם, נרצחו בפיגוע הירי בבקעה, הגיע להתפלל הבוקר (חמישי) בכיכר דיזנגוף בתל אביב ומפגין שעבר במקום דחף אותו במכוון.

בתיעוד מזעזע שפורסם הבוקר, נראה ליאור כשהוא לבוש בטלית ובידו ארבעת המינים, כשלפתע אדם עובר באגרסיביות ודוחף אותו.

שר האוצר ויו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', הגיב לתקיפתו של ליאו די על ידי פעילי מחאה בתל אביב ואמר:

"ליאו די, ששכל את אשתו ובנותיו לפני מספר חודשים בפיגוע רצחני הותקף רק בגלל שהתפלל בתל אביב.

"אסור שתל אביב תהפוך להיות להיות מקום מסוכן לציבור המסורתי הדתי והחרדי. האחריות על הידיים של בני גנץ ויאיר לפיד. המחאה הפכה להיות מחאה נגד מסורת ישראל. זה מסוכן, תעצרו!".

השבוע חשפנו דו"ח מטריד שפורסם על ידי המועצה הדתית בתל אביב, המעלה כי אירועי תפילה רבים ספגו הפרעות בזויות ושפלות בכל רחבי העיר העברית הראשונה במהלך יום הכיפורים האחרון.

לדברי המועצה הדתית בתל אביב, ב-18 מוקדי תפילה חוו מתקפות פרועות -גם במניינים שהתקיימו ללא מחיצה בין גברים לנשים. חלק מהמתפללים דיווחו כי גברים התיישבו במכוון ליד נשים וכן נשים שבאו לשבת בדווקא בסמוך לגברים כשכל זה קורה כאמור, גם במניינים ללא מחיצה.

מתפללים נוספים הותקפו על ידי מתפרעים שזעקו לעברם בעיצומה של תפילת יום כיפור: "נאצים רוצחי ילדים". אולם השיא היה ללא ספק מקרים בהם מתפללים דיווחו על מתפרעים שניגשו לעמוד החזן בלבוש בגד ים בלבד. יצויין, כי חלק מהמניינים קיבלו את אישור העירייה.

במועצה הדתית בתל אביב חושפים כי 500 בני אדם בסך הכל השתתפו במפגני השנאה החשוכים המזכירים את הימים האפלים ביותר של העם היהודי.

כזכור, יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי, כינתה את מתפרעי יום הכיפורים "גיבורים". גם יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ, שתקף את המתפרעים, הוסיף בהודעת הגינוי גם דברים כנגד מארגני התפילה בכיכר דיזנגוף בתל אביב.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר