השם יקום דמם

הסיפורים שמאחורי הנופלים | איש החסד, האחים המאוחדים והחייל שהציל

רעייה שבעלה נרצח והותיר אחריו אלמנה ותשעה יתומים, צעיר ששיכל את שני אחיו במתקפת התופת בשמחת תורה והחבר הקרוב שאיבד את חברו החייל שנרצח על קידוש השם כשעמד על המשמר - משתפים בשיחה מיוחדת עם 'כיכר השבת' את התחושות והמסר לציבור שעוטף את האובדן הכבד מנשוא (תיעוד מרגש) 

נפתלי סגל | כיכר השבת |
השר מיכאל מלכיאלי בניחום אבלים בבתי הקדושים

הרב בנימין רחמים הי"ד, בן 52 בפטירתו.

בנימין זצ"ל, הקים בית של תורה באופקים והיה מחשובי האברכים בכולל של הרב אברג'יל בעיר, הוא נרצח בבוקר שמחת תורה שעה שעשה את דרכו לתפילה והותיר אחריו את רעייתו שתחי', וילדיו הלומדים בישיבות, ביניהם את בנו הלומד בישיבת 'באר התלמוד' בירושלים.

עליזה רחמים אלמנתו של בנימין הי"ד מספרת בשיחה מרגשת עם 'כיכר השבת': "חסד שבדין, זה משהו רוחני שבנימין נפטר גם בשמחת תורה וגם בשבת, הוא יצא מהבית בעיר אופקים להתפלל תפילת שחרית בנץ, עוד לפני שהתחיל הכל , הוא תמיד היה הולך עם ספר תהילים ביד וגם בשבת בבוקר, איך שהמחבלים נכנסו לעיר הם ראו אותו ראשון ורצחו אותו"

"הוא קורבן ציבור" מוסיפה עליזה.

"אני הייתי באותו זמן בבית הכנסת, בזמן שרצחו אותו בזמן שרקדנו עם הספרי תורה ושמחנו עם התורה. ולא ידעתי מה קורה עם בעלי. אנשי זק"א ומתנדבים שראו אותו טיפלו בו במהירות ותוך זמן קצר מאוד כבר פינו את גופתו, הוא נרצח זך וטהור, אנשי זק"א אמרו לי שהוא היה שליו מאוד, ללא שום כתם - קברנו אותו עם בגדי השבת עם העניבה שלו, אנשים שמתים על קידוש השם זה אנשים מיוחדים מאוד וזאת הנחמה היחידה שיש לנו"

"בעלי היה איש חסד עצום, יש לנו תשעה ילדים חמודים שהוא היה מאוד קשור איתם זה נכס אגדי לראות איך הילדים ירשו ממנו את התכונות הטובות שלו, הוא לא החשיב את עצמו כלל..הוא היה עניו ואהוב מאוד גם בכולל, אברכים מהכולל הגיעו ואמרו לי כמה האבידה גדולה שדווקא הוא הסתלק פתאום.

"מאוד קשה לנו, אבל אנחנו מקבלים הכול באהבה, יש מסביבנו הרבה אנשים טובים שעוזרים ותומכים ומנחמים, מספרים לנו שהוא פשוט היה קדוש וטהור. הרב פינקוס בא אלי ואמר לי "הוא היה הקורבן בשביל כולנו"

המסר שאני רוצה להעביר לציבור: "בגלל שזה קרה בשבת, שאנשים יקבלו על עצמם להתחזק בכבוד השבת, לקבל איזה קבלה טובה אפילו קטנה, ולהרבות בכבוד שבת".

החייל הקדוש אהרון פרש הי"ד, בן 36 בפטירתו.

אהרון היה חייל, טוב לב ואהוב על חבריו ששירת בבסיס בדרום הארץ.

נחום יהודה, חברו הטוב של החייל אהרון פרש הי"ד מספר את השתלשלות הדברים בראיון לכיכר השבת: "בשבת בבוקר אהרון הי"ד מקבל שיחת טלפון בשעה 6:30 בבוקר מהמפקד שלו, שקורא לו לבוא לבסיס הנמצא סמוך לעיר מגוריו אופקים, הוא מתארגן מהר ויוצא לכיוון הבסיס. ביציאה מהעיר אופקים מחבלים יורים לו ברכביו אך עדיים הוא ממשיך בנסיעה לעבר הבסיס. כשהוא הוא מגיע לבסיס הצבאי שלו הוא רואה שמחבלים נמצאים בתוך הבסיס הוא נכנס לחמ"ל מה שמוגדר כמקום הכי בטוח, תוך כדי הוא מספיק להתקשר לחברים שלו שהיו בדרכם גם הם לבסיס והוא מעדכן אותם שלא יבואו כי הם עלולים גם הם להירצח וכך הציל אותם. לאחר מכן המחבלים השתלטו על כלל הבסיס ורצחו את כולם כולל את אהרון הי"ד.

המסר שלי לציבור: "דווקא בתקופה הזאת אנחנו צריכים להתחזק ולבטח בקב"ה, להתפלל. והכי חשוב לא להישבר והכי חשוב זה להיות מאוחדים שתהיה אהבת חינם. כל זה קרה בגלל שנאת חינם"

האחים אביעד ריבלין הי"ד וגדעון ריבלין הי"ד

מתוך משפחה מלוכדת ומאוחדת של ארבעה אחים נותרו רק שניים. יוסי ויוחאי.

יוסי ריבלין ששני אחיו אביעד הי"ד, וגדעון הי"ד נרצחו בטבח הנוראי סמוך ל'רעים' אומר בשיחה עם 'כיכר השבת': "במהלך החג אני מבין שקורה משהו בדרום, אך אני לא דואג כי אני יודע שאחים שלי נמצאים בבאר שבע, לקראת סוף החג אני שומע שהיה אירוע גדול בסמוך לרעים ויש שם הרבה הרוגים והערכתי שהם נמצאים שם, כשיצא החג אני רואה שארבעת האחים שלי נעדרים אני מתחיל להיכנס ללחץ אבל אז הודיעו לי שמצאו את אחי יוחאי, לאחר מכן כמה שעות אחרי מצאו את אחי השני ינון. בזמן שאחי יוחאי חזר הוא מספר לנו שהוא היה עם אחיו גדעון והוא אמר לו בא נתחבא ברכב, גדעון הלך לחפש מקום מחסה במקום אחר ואח שלי יוחאי נשאר ברכב, הוא התכסה בשמיכה של כלב במשך שבע שעות ואז הוא מקבל טלפון מאחיו גדעון שבוא הוא אומר לו "קיבלתי שלושה כדורים בגב, יוחאי מספר לנו שהוא לא יכל לצאת מהרכב להציל אותו כי הוא ידע שאם הוא יוצא אז יורים בו גם הוא נשאר לשוחח איתו בטלפון עד נשימתו האחרונה מתאר לנו יוסי.

לאחר שנגמר התופת ומסע הירי אחי יוחאי יוצא מהרכב לכיוון אחי גדעון הוא רואה שם חובש קרבי וקורא לו לבוא לבדוק את גדעון הוא בודק אותו ומגלה שאין לו דופק ואז הם מכסים אותו ומבינים שהוא נרצח.

אנחנו עדיין לא יודעים מה קורה עם האח הרביעי - אביעד. אביעד היה חבר מאוד טוב של נועם רוטנברג הי"ד ואז מודיעים לנו שנועם נהרג. יומיים לאחר מכן אנחנו מקבלים את הבשורה שאביעד הי"ד גם נרצח. גדעון קרוי על שמו של דודי גדעון הראל שנרצח גם הוא בגוש קטיף

המסר שלי לציבור: "לא סתם נרצחו זוגות של אחים, אני חושב שהדבר שהכי צריך להתחזק בו זה אהבת חינם ואחדות, אני בחור חרדי, אני רואה את זה שמי שקצת שונה אז מתייחסים אליו אחרת, צריך לקבל על עצמינו לקבל את כולם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר