כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בחייהם ובמותם

משפחה שלימה הובאה למנוחות: "איך מתחילים להספיד ולהיפרד?!"

בני משפחת קוץ נרצחו כשהם מחובקים יחד זה עם זה בביתם בכפר עזה והובאו למנוחת עולמים בבית העלמין בגן יבנה • אלפים השתתפו בהלוויה, שנערכה במתכונת צבאית • הסבים אמרו קדיש בקול שבור (חדשות)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
הלווית משפחת קוץ (צילום: Photo by Flash90)

משפחת קוץ שנרצחה בכפר עזה, ההורים, אביב וליבנת והילדים רותם יונתן ויפתח הי"ד, נקברו היום (שלישי) בבית העלמין בגן יבנה. אלפי חברים ומכרים של המשפחות השתתפו בהלוויה, שנערכה במתכונת צבאית בשל היותה של רותם ז"ל חיילת.

לפי הדיווח ב אתר Yent - בני המשפחה נמצאו בדיוק לפני שבוע ביום שלישי, אחרי ימים של חיפושים אחריהם. הם נמצאו מחובקים יחד בביתם, גם בבית העלמין הם נקברו יחד, הילדים באמצע וההורים משני הצדדים.

זיו, אחיה של לבנת, ספד: "איך אפשר לקבור חמש נפשות טהורות? יפתח, איזה ילד חזק היית עם נפש כל כך עדינה ויפה. יונתן, אמרתי לך תמיד שעוד לא מאוחר להחליף קבוצה, עכשיו כבר מאוחר מדי. רותם, כל כך יפה ומוכשרת, תמיד הכניסה אור וצחוק לחדר. כמה היינו גאים בך כשסיימת קורס מ"כים. אביב, היית כמו אח, אבא למופת. היית שם גם בשבת הארורה הזאת, כשניסית לכסות ולהגן על היקרים לך".

עדי, אחותה של לבנת, אמרה: "מנסה לאסוף מילה ועוד מילה, לחבר משפטים, לדמיין אתכם, להיזכר ברגעים המשותפים יחד, ברגעי השמחה והעצב. לשמוע את הצחוק המתגלגל שלכם. אבל החוט בין הראש ללב מנותק ולא מצליחה לעכל. לימדתם אותנו מהי משפחה שדואגת אחד לשני ועושה הכול אחד למען השני בכל מחיר ודרך. לבנת ואביב, גידלתם ילדים שחשבו אחרת, שהיו מלאי אהבה, שידעו שיש להם הורים איתנים ואהובים שיעשו הכול עבורם. הייתם אנשי חזון ואהבת הארץ. אני מבטיחה שנמשיך את המורשת לעוד שנים רבות".

שרון, אחותו של אביב: "אביבי שלי, אהוב לבי. היה לי את האח הכי טוב שיכולתי לבקש. לימדת אותי כל סודות הצילום, היית זה שכולם אהבו ורצו להיות בחברתו. ידעתי שאני יכולה לסמוך עליך בכל. דאגת לי תמיד ושמרת עליי. היית אבא כל כך אוהב ומסור. לא התפלאו כשמצאו אותך מחבק אותם ומנסה לשמור עליהם, כי אהבת אותם כל כך. לבנתי שלנו אהובה, תודה שלימדת אותי איך להתעקש ולהעיז, איך לפרוץ גבולות. תודה על הלב הרחב".

בני, אביו של אביב, אמר: "מאיפה מתחילים להספיד ולדבר על חמישה בני המשפחה היקרים ביותר? את מי לבכות קודם, איך אפשר? את הנערים התמירים, הדקלים הגבוהים הפורחים שיש להם אור בעיניים וטוב בנפש, את החבצלת שלנו, חכמה ושופעת אושר שנהנית מכל רגע בחיים, אולי נבכה על לבנת, אמא של שקט ואהבה, שוחרת שלום, צנועה וענווה. ולבי ונפשי מבכים את הילד הבכור שלי אביב, שכולו לב זהב ואני כבר כל כך מתגעגע אליו, אל המקסים הנאהב"

(צילום: Photo by Flash90)
(צילום: Photo by Flash90)

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר