הסאגה המשפטית

שר המשפטים הודיע: אכנס את הוועדה לבחירת שופטים

שר המשפטים יריב לוין הודיע היום לרשות השופטת כי יכנס את הוועדה לבחירת שופטים בתוך 15 ימים. בתוך כך, הבהיר השר כי הוא יביא בפני הוועדה החלטות שיש לגביהן "הסכמה רחבה" | חדשות, בארץ

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
השר יריב לוין (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)

אחרי סאגה מתמשכת, שר המשפטים יריב לוין הודיע היום לרשות השופטת כי יכנס את הוועדה לבחירת שופטים בתוך 15 ימים. בתוך כך, הבהיר השר כי הוא יביא בפני הוועדה החלטות שיש לגביהן "הסכמה רחבה".

בהודעה שנכתבה, בהמשך לעתירתם של התנועה לאיכות השלטון, ראש האופוזיציה יאיר לפיד, סיעת יש עתיד בכנסת ועוד, כתב שר המשפטים לוין: "שר המשפטים סבור שבעת מלחמה אין מקום לעסוק בנושאים שבמחלוקת, לרבות בנושא הליכי מינוי שופטים. כדי למנוע מחלוקת, השר יכנס את הוועדה לבחירת שופטים בתוך 15 יום. וכמתחייב בעת הזו, יביא בפני הוועדה החלטות שיש לגביהן הסכמה רחבה".

הודעתו המפתיעה של שר המשפטים, מתבצעת שבוע ימים לפני הדיון שהיה אמור להתקיים בבג"ץ. בתאגיד כאן דווח, כי הדיון בנוגע להסכמה הרחבה מתייחס בעיקר להודעתו משבוע שעבר על ההסכמה עם מ"מ נשיא העליון עוזי פוגלמן על מינוי שופטים עמיתים ממונים לשלום ומחוזי בלבד, זאת בעת שהעליון בהרכב חסר.

מדובר בשופטים בגמלאות שממונים על מנת להפחית את העומס, אך מהרשות השופטת הבהירו שהדבר אינו מהווה תחליף לאיוש התקנים הפנויים כדי להתמודד עם העומס על המערכת.

"מברך על החלטתו של שר המשפטים לכנס את הוועדה לבחירת שופטים ולהוביל מהלכים בהסכמה רחבה", הגיב יו"ר ועדת החוקה, "אני מקווה שכלל רשויות השלטון יפעלו בימים אלה בדרך זו, ויימנעו מיצירת מחלוקות חדשות ומהדהוד מחלוקות ישנות".

השר בני גנץ, שנכנס לממשלת החירום בחודש האחרון, הגיב: "שר המשפטים יריב לוין קיבל החלטה ממלכתית ונכונה לכנס את הוועדה לבחירת שופטים. זהו הצעד המתבקש בעת הזו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר