"לא להגיד לשון הרע"

מרגש: הצוואה האחרונה של מנהל התיכון שנפל בעזה | צפו

רס"ם במיל' יוסף חיים (יוסי) הרשקוביץ, בן 44 מגבעות, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | בתחילת המלחמה שיגר מסר מצולם לתלמידיו, לאחר שגויס למילואים - מסר שהפך לצוואתו האחרונה | צפו (בארץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |

רס"ם במיל' יוסף חיים (יוסי) הרשקוביץ, בן 44 מגבעות, לוחם בגדוד 697 בחטיבה 551, נפל בקרב בצפון רצועת עזה, והותיר אחריו אישה וחמישה ילדים.

הרשקוביץ ניהל את תיכון אורט פלך בנים בירושלים, וכמה ימים לאחר שהתגייס למילואים, שלח סרטון לתלמידיו, ובו צוואתו האחרונה.

בתחילה הוא מעביר את געגועיו לתלמידים ולצוות, והביע תקווה לראותם בקרוב. "אנחנו נמצאים אחרי שבוע בו התהפכו לנו החיים", אמר. "השבת אנחנו הולכים לקרוא את פרשת בראשית – התחלה חדשה, מההתחלה. הקב"ה בורא את העולם ורואה בו כי טוב. על דבר אחד הרב זקס אומר, הוא לא אומר עליו 'כי טוב' – על האדם. כי האדם יכול לבחור באיזה צד הוא – האם הוא 'כי טוב' או האם הוא בוחר ברע. ואנחנו כרגע מצויים במציאות בה אנחנו בחרנו כי טוב, ויש סוג אדם, תת אדם שבחר ברע".

הרשקוביץ המשיך ואמר לתלמידיו כי "המצב הוא לא פשוט אבל האור והחושך, שגם אותם הקב"ה בורא, ומעט אור ידחה המון מהחושך והטוב ינצח".

לקראת סוף הסרטון מבקש הרשקוביץ "בקשה אישית", ואומר: "לא להגיד לשון הרע על עם ישראל. שום דבר. אל תגידו מילה רעה. כלום! לא לחזור על מה שהיה לפני. אין שמאלני, אין ימני, אין חרדי. יש יהודים.

"החמאסניקים הנאצים לא עניין אותם במה בחרת ומה אתה חושב… זה חשבון הנפש שצריך כל הזמן לשים בראש שלנו. לא להגיד לשון הרע. להתגבר בזה. כשמישהו מצית איזו שיחה בעניין - להשתיק אותו. כולם משתיקים אותו.

"תראו שאנחנו בוחרים בטוב, תבחרו בטוב, תעשו צדקה ותתפללו. התפילות שלנו לא חוזרות ריקם. הדמעות של האנשים המסכנים שלנו לא יחזרו ריקם. תהיו חזקים. נתראה בקרוב בעזרת ה'. אחרי ניצחון גדול וישועה גדולה. אוהב מאוד את כולם ומתגעגע".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר