הפקת לקחים

ראש מועצה אזורית אשכול: "למדנו לקח. לא מסוגלים לחיות זה לצד זה בדורות אלה"

גדי ירקוני, ראש מועצה אזורית אשכול, התייחס לחיים ביום שאחרי: "בשבת המקוללת עברנו פאזה. למדנו לקח. לא מסוגלים לחיות זה לצד זה בדורות האלה". ירקוני הוסיף ואמר כי דבריו מכוונים גם "לתושבים ברצועה שהיו לא פחות רעים, ועשו דברים נוראים" | חדשות, בארץ

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
מחבלי החמאס בבוקר המתקפה הגדולה (צילום: Atia Mohammed/Flash90)

בחודש שאחרי הטבח, יותר ויותר גורמים מדברים על שינוי תפיסת החשיבה בכל מה שנוגע לחיים לצד האויב.

גדי ירקוני, ראש מועצה אזורית אשכול, דיבר בצהריים על היום שאחרי המלחמה ובראיון לתאגיד כאן 11, אמר כי "בשבת המקוללת עברנו פאזה. למדנו לקח. לא מסוגלים לחיות זה לצד זה בדורות האלה".

ירקוני הוסיף ואמר כי דבריו מכוונים גם "לתושבים ברצועה שהיו לא פחות רעים, ועשו דברים נוראים".

במהלך הריאיון התייחס ירקוני לדברי ראש הממשלה על החיים שאחרי הטבח ואמר: "ראש הממשלה אמר שיהיה שטח מפורז אבל אני דואג לטווח הרחוק".

יו"ר מועצת אשכול גדי ירקוני, שהקיבוצים בהם נערך טבח אכזרי בשמחת תורה, נמצאים תחת המועצה שלו, תיאר לפני מספר שבועות את המציאות הקשה של מפוני העוטף, במהלך ישיבה מיוחדת בוועדת הכספים. "יש לנו עדיין נעדרים ושבויים, רק באשכול נרצחו 200 אני מעריך, יותר מהכל אני רוצה שהשבויים והנעדרים יחזרו הבייתה".

"אני יודע", הוסיף ירקוני, "שממשלת ישראל עושה הכל, אני קורא לצד השני, למתועבים האלה, שלקחו אותו בשבי, אחרי ששחטו אותנו ילדים נשים וטף בבתים שלנו, שזה לאחריותם עכשיו, זה לא רק החמאס, זה גם תושבי החמאס, זה כל תושבי עזה שנכנסו, בזזו ושחטו, אם יקרה משהו לאחד מהם, זה אחריות של כל עזה, מי שאומר את זה זה אחד שחשב שהם צריכים חיים טובים יותר לפני ה-7 לחודש".

עוד אמר ירקוני: "הם הוכיחו שאי אפשר לחיות איתם בצמידות. חשבנו שהמכשול זו התשובה וכולנו טעינו, קחו את הזמן ומה שצריך, אבל תנו לנו את התנאים כדי לעבור את זה, אל תתעללו בנו מבחינת איך הפיצויים צריכים להיות, איך החיים צריכים להיות, אנחנו עדיין בטיפול נמרץ, אנחנו צריכים חמצן לתושבים שלנו, זה הולך להיות הרבה זמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות