למרות גערות השופט

נציבת שב"ס: נמשיך לצלם עצורים על רקע דגל ישראל

קטי פרי נציבת שירות בתי הסוהר הנחתה היום, בצל פרסום גערותיו של שופט בית המשפט על המעשה, להמשיך ולצלם עצורים על רקע דגל ישראל (מלחמה)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
דגל ישראל | ארכיון (אריק מרמור, פלאש 90)

נציבת שירות בתי הסוהר קטי פרי הורתה היום (שני) להמשיך ולבצע את הדיונים המתבצעים בוועידות וידאו עם אסרים על רקע דגל ישראל. זאת בצל גערותיו של השופט איתי הרמלין.

כזכור וכפי שדווח אמש ב'כיכר השבת', השופט לנציגי שב"ס בדיון הארכת מעצר של מחבלים, להסיר כיתוב "צה"ל ינצח" וכיתוב "עם ישראל חי" ממסך הדיונים. לפי הפרסום של העיתונאי עמית סגל בחדשות 12, השופט איתי הרמלין הורה אף להסיר את דגל ישראל.

במהלך הדיון, שאל השופט את נציגי השב"ס, מדוע הם מתעקשים על התצוגה הישראלית בדמות הכיתוב "עם ישראל חי" במקום כיתוב המיקום "בית מעצר תל אביב" בדיונים עם מחבלים ונענה כי הדבר "תורם למורל של אנשי הביטחון והשב"ס ופוגע במורל של המחבלים.

הרמלין לא קיבל את הטענה וטען כי הדבר אינו מקובל עליו. "זה לא הפייסבוק הפרטי שלכם". נציג השב"ס ניסה להתעמת עם השופט וטען כי סמל המדינה נמצא מאחורי השופט במהלך כל דיון: "גם מאחוריך, כבודו, סמל המדינה" אך ללא הועיל. איתי הרמלין התעקש להסיר את הדגל והכיתובים.

עמית סגל, שחשף את האירוע החריג הזה, הזכיר כי לשופט הישראלי יש עבר בייצוג מחבל שהשתייך לארגון הטרור חיזבאללה: "בהרצאה מופרעת במיוחד באוניברסיטת ייל שהפכה למאמר ״אקדמי״ מספר הרמלין איך בחר לייצג מחבל חיזבאללה שהוכשר כלוחם נ״ט. הרמלין מתגאה איך קרא להם להמשיך את ה״מוקוואמה״ גם מבחינה משפטית" כתב סגל.

הוא הזכיר כיצד השופט הרמלין הורה בעבר לשחרר ערבי שכתב ברשתות החברתיות "מוות ליהודים", כשהכיתוב מלווה בתמונת טנק שרוף בתואנה של "חופש הביטוי".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב היום להחלטתה של פרי: "נותן גיבוי מלא לנציבת שב"ס על ההחלטה להמשיך להקפיד שבכל הדיונים המתבצעים במערכת הויעוד החזותי יעשו על רקע דגל ישראל וסמלי המדינה. לשופט אין סמכות להורות על הורדת דגל המדינה וסמלי המדינה. שופט שלא מתאימה לו מדינה יהודית, עם דגל וסמלי ישראל יכול לעזוב את תפקידו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר