לחיזוק הביטחון

יהודים ממנהטן ומיאמי יסבסדו קניית נשק לנשים ביהודה ושומרון

נשים ביהודה ושומרון טוענות כבר מתחילת המלחמה, כי הן מופקרות, מכיוון שבעליהן גויסו ואין מי שיגן עליהן | כעת החלה יוזמה חדשה של סבסוד נשק לנשים | כל הפרטים (חדשות)

בני סולומון | כיכר השבת |
יסבסדו נשקים לנשים (צילום: רועי חדי)

במטרה לעודד קבלת רשיונות נשק ורכישת אקדחים על ידי נשים להגנה על משפחותיהן ועל הישובים, הוחלט לסבסד קניית נשקים לנשים.

הדגש הוא על תושבות שיוכלו להגן על עצמן ועל הישובים בעת הצורך, ולשם כך התגייסו ידידי השומרון בעולם, להעניק סבסוד של 1,000 ש"ח לרכישת אקדח ל-200 הנשים שיעברו את שלב אישור הבקשה מול האגף לרישוי כלי ירי במשרד לבטחון לאומי.

מהלך זה של מועצת השומרון מתווסף לרכישת 300 רובי סער "ארד" (M16 מדגם M4 משודרג) ו"אימתאן", עבור כיתות הכוננות בשומרון, מאות התקני "רוני" לאקדחים, עשרות רחפנים לישובים, אמצעי לחימה וכעת כאמור מבצע של סיבסוד אקדחים לנשים.

הרכש הביטחוני לחיזוק ישובי השומרון יוצא לדרך באמצעות תרומות בסך מיליוני ש"ח רבים, שגוייס מידידי השומרון במנהטן, מיאמי, טורונטו מונקו, לונדון ופריז.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן כתב הבוקר עידכון לתושבים, בו הסביר את המהלך לסבסוד נשקים לתושבות השומרון: "אנו נכנסים ל"שגרת חירום", ועוסקים יחד יום ולילה בבניין הכח בנשק ואמצעי לחימה בישובים ובחיזוק הרוח והחוסן. רכישת אקדח אישי היא צעד חשוב לתוספת נשק בישובים ולחיזוק הביטחון האישי ב"שגרת החירום". אנו קוראים לתושבים, ובדגש על התושבות, לעשות את הצעד הזה ומבקשים לסייע ולהיות שותפים".

צפו ביסכה כהן, מסבירה את החשיבות בהגנה על יו"ש

כזכור וכפי שדווח אמש ב'כיכר השבת', תושבות מיישובי יהודה ושומרון, שבעליהן נמצאים בימים אלו במילואים, פנו למערכת הביטחון בדרישה להחזיר את תחושת הביטחון לאזור.

הדרישה מגיעה על רקע התופעה הגוברת של פיגועים בצירי יהודה ושומרון וכן המסיק סביב גדרות היישובים השונים. אמש כאמור יצאו מספר נשים מפורום 'נשות המגויסים יהודה ושומרון', בקריאה פומבית למערכת הביטחון לשנות את התפיסה גם ביהודה ושומרון, ולא להתעלם מתמרורי האזהרה כפי שהיה בדרום, קודם למתקפה של חמאס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר