"יש בקשות רבות שממתינות"

הישראלים מתחמשים | 20 אלף כלי נשק נרכשו; כרבע מיליון בקשות לרישיון נשק

על פי הנתונים שמציג הבוקר המשרד לביטחון לאומי: כ- 1,700 רישיונות לנשק בכל יום, עשרות אלפים תוך חודש - עלייה של אלפי אחוזים לעומת שנים קודמות | כל הפרטים (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
חרדים עם נשק במעלה עמוס | ארכיון (צילום: דוברות)

אזרחי ישראל מתמגנים - על פי הנתונים שמציג הבוקר (רביעי) המשרד לביטחון הלאומי, מאות אלפי אזרחים נכנסו למעגל הזכאות לרשיון לנשיאת כלי נשק פרטי.

המשרד לביטחון לאומי הגדיל מאז תחילת המלחמה - באופן משמעותי את היקף הפעילות ואת כמות העובדים המטפלים במתן רשיונות לאזרחים ואף גייס למשימה עובדים ממשרדי ממשלה נוספים.

על פי הנתונים שהוצגו כאמור הבוקר, מפרוץ הלחימה הוגשו לאגף כלי ירייה במשרד 236,006 בקשות חדשות לרישיון נשק פרטי, כמות זהה לכמות המוגשת ב-20 שנות פעילות שגרתיות, בתקופה של קצת יותר מחודש.

מפרוץ הלחימה הונפקו 31,048 אישורים מותנים לנשק לאזרחים אשר עמדו בתבחינים החדשים. בתוך כך, למעלה מ-18,000 אזרחים מימשו את האישור שקיבלו, עברו את התהליך המלא ורכשו אקדח.

בנוסף, האגף לרישוי כלי יריה במשרד מציג נתון גבוה ביותר של הנפקת כ- 1,700 רישיונות לנשק בממוצע בכל יום, החל מראשית חודש נובמבר השנה.

אם נשווה לתקופות המקבילות בשנים קודמות, ניתן לראות עלייה חדה, כאשר במהלך חודש נובמבר 2022 הנפיק האגף בממוצע יומי כ-94 אישורים מותנים ובמהלך חודש נובמבר 2021 הנפיק האגף כ-42 אישורים ביום, לעומת כ-1,700 ביום בממוצע בימים הראשונים של נובמבר 2023, כאמור. מדובר בנתון המציג עליה של 1,800% לעומת 2022 ועלייה של למעלה מ-4,000% בשיעור האישורים המותנים שניתנו לעומת התקופה המקבילה בשנת 2021.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר: "עבודת המטה היסודית שקיימנו במשרד בחודשים שקדמו למלחמה מניבה פירות. ההקלה המשמעותית בתבחינים מביאה לכך שמאות אלפי אזרחים שנכנסים למעגל הזכאות רוכשים נשק. הנשק הזה כמובן לא בא להחליף את המשטרה, אבל אין לנו יכולת להציב שוטר בכל פינה - והנשק הזה הוא מציל חיים כפשוטו. אני קורא לכל מי שעומד בתבחינים ועוד לא החל בהליך לעשות זאת עוד היום. מתחמשים - ומצילים חיים".

ומה לגבי מי שלא מצליח לקבל אישור לנשיאת נשק? במשרד לביטחון לאומי עונים על השאלה ומבהירים: "ישנן בקשות רבות הממתינות לאישור, ומתעדפים את הטיפול במערכת בבקשות שהוגשו על פי הצורך, על מנת לנפק מספר מקסימלי של אישורים בכל יום. בתוך כך, אנו קוראים לציבור להתאזר בסובלנות ופועלים כל העת להגדלת התפוקות של האגף ולהגדלת מספר האישורים כמו גם פתיחת חסמים וייעול ההליך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר