רבנים על האפשרות של העברת השליטה בעזה לרשות הפלסטינית: "טירוף מערכות והתאבדות לדעת"

במכתב מיוחד שמוען לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרים, כותבים רבני "פיקוח נפש", כי הם מתנגדים בחריפות להעברת השליטה על חמאס, ביום שאחרי, לשליטת הרש"פ | "אנחנו מזהירים בזאת כי כיוון מחשבה זה עלול להביא חלילה וחס לאסונות נוראיים עוד יותר, היה-לא-תהיה!" (מלחמה)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
שוטרים של הרשות הפלסטינית (צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90)

במכתב מיוחד שמוען לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרים, כותבים רבני "פיקוח נפש", המאגד למעלה מארבע-מאות רבנים בישראל, כי הם מתנגדים בחריפות להעברת השליטה על חמאס, ביום שאחרי, לשליטת הרש"פ.

בפתח המכתב, זועקים הרבנים כי הכתובת לטבח הנורא של שמחת-תורה היתה כתובה לא רק על הקיר, אלא בפסק-דין מפורסם עליו חתמו כל הרבנים, והניחו על שולחנן של ממשלות ישראל לדורותיהן.

במכתב שמוען גם לח"כים, זועקים הרבנים: "האמנם 'מעולם לא הוזהרה הממשלה מפני תרחיש ה-10.7'? במשך למעלה משלושים שנה מזהירים רבני ישראל מפני תרחיש כזה ודומיו! פסק הדין המבוסס על שולחן ערוך קובע מפורשות שכל נסיגה ואפילו מו"מ על שטחי ישראל אסור לחלוטין משום שיביא לחדירת מרצחי האויב, כיבוש יישובי ישראל ושפיכות-דמים נוראית, ובלשון ההלכה 'משם תהא הארץ נוחה ליכבש בפניהם'!

"פסק הדין ואזהרות התורה הברורות התפרסמו אלפי פעמים בהבלטה בכל כלי התקשורת, והוקראו שוב ושוב בזעקה אדירה ובדאגה נוראה על-ידי רבני ישראל, במשך שלושים שנה עד לחודש זה ממש".

הרבנים מצטטים את לשון הפסוק: "'הלוא אמרנו אליכם אל תחטאו בילד ולא שמעתם וגם הנה דמו נדרש'! תורת ישראל הזהירה שוב ושוב! 'מדוע באתי ואין איש קראתי ואין עונה'?"

ראשי קונגרס הרבנים "פיקוח נפש" מבהירים שאין כוונת הרבנים לומר "אמרנו לכם"; אלא לדרוש ולתבוע מממשלת ישראל להפסיק מיד את המדיניות האומללה שהביאה את עם ישראל למצב נורא זה.

כאמור, הרבנים כותבים עוד כי הזדעזעו לשמוע בתקשורת על כך שישנה מחשבה להעביר את השליטה בעזה ל...אש"ף בראשות אבו-מאזן. "מדובר בטירוף מערכות והתאבדות לדעת חלילה וחס!", כותבים הרבנים, "טרם יבש הדם וכבר חוזרים על אותה הטעות ממש!" אומרים הרבנים, "אנחנו מזהירים בזאת כי כיוון מחשבה זה עלול להביא חלילה וחס לאסונות נוראיים עוד יותר, היה-לא-תהיה!

"הגיע הזמן להכריז שמעתה ישראל תשלוט בעצמה בכל שטחי ישראל, תבטל מכל וכל את רעיון שתי המדינות לשנים עמים, ותפסיק לחלוטין את דרך הנסיגות והויתורים לאויבי ישראל. זו הדרך לבטחון עם ישראל ואין בלתה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר