כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בעקבות הפניות הרבות

אושר בכנסת: גם רופא מוסמך יקבע דרגת נכות | המשמעות: הקלה משמעותית בביורוקרטיה 

מליאת הכנסת אישרה היום את הרחבת כוח האדם הרפואי שיוכל לקבוע דרגות נכות זאת כדי לתת מענה לבקשות הרבות שהוגשו מאז תחילת המלחמה (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |

מליאת הכנסת אישרה היום (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, בקריאה השלישית תמכו בהצעה 5 חברי כנסת ללא מתנגדים.

החוק קובע כי גם רופא מוסמך יוכל לקבוע דרגות נכות לנפגעי פעולות איבה נוסף על רופא או ועדות רפואיות שממנה השר. ערר על החלטת רופא מוסמך תוגש לוועדה רפואית לעררים לפי סעיף 122 לחוק הביטוח הלאומי. הוראת השעה תחול גם על תביעות לתגמול שהוגשו לפני תחילתה, מיום 8.10.23. שר העבודה באישור ועדת העבודה והרווחה יכול להאריך בצו את תקופת הוראת השעה בתקופות נוספות שלא יעלו במצטבר על שנה.

עוד הוצע לתקן את חוק התוכנית לסיוע כלכלי (הוראת שעה – חרבות ברזל) ולהבהיר כי עובד שיצא לחל"ת ומעסיקו פטור מתשלום דמי ביטוח בעדו, יראו אותו כאילו שולמו בעדו דמי ביטוח. בנוסף מוצע לתקן את תיקון מס' 238 לחוק הביטוח הלאומי, ולהבהיר בתוך חוק הביטוח הלאומי כי הוראת השעה לעניין תגמול מזערי למשרתי מילואים תחול בתקופת הוראת השעה גם אם תוארך בצו מעבר ל-31.12.23.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "לנוכח מתקפת הטרור הרצחנית הוכרו אלפי אנשים כפגועי איבה, ועוד רבים צפויים להיווסף להכרה זו, חלק ניכר מהם מתחום פגיעות הנפש . נכון לעת הזו, הוגשו עשרות אלפי תביעות להכרה בפגיעת איבה וצפויות להיות מוגשות עוד אלפי תביעות נוספות. בהתאם, תידרש קביעה של אחוזי נכות רפואית בעשרות אלפי תביעות לתגמול לפי החוק.

כיום מספר הפוסקים הרפואיים בוועדות מדרג ראשון של נפגעי עבודה (הוועדות שבהן מוערכת ונקבעת דרגת הנכות של נפגע עבודה), המשמשים גם כפוסקים בוועדות הרפואיות לעניין נפגעי איבה, הוא מצומצם, ואינו מספיק לשם קיום ההליכים הנדרשים לקביעת דרגות נכות לנפגעי איבה.

בשל ההיקף החריג של נפגעי איבה שהוועדות הרפואיות צפויות להידרש אליהם בטווח הזמן של השנתיים הקרובות לפחות, צפויה מצוקת כוח אדם בקביעת דרגות הנכות בהתאם לחוק, ובעיקר בתחום פגיעות הנפש. הצעת חוק זו מבקשת להרחיב את מצבת כוח האדם הרפואי שיוכל לקבוע דרגות נכות וזאת לשם התמודדות עם מצוקת כוח האדם הצפויה בשל ריבוי התביעות לתגמול לפי החוק, עקב אירועי האיבה והמלחמה כפי שתוארו לעיל."

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר