כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"אין מקום לכולם"

כאוס בקריה: משפחות החטופים שנותרו מחוץ לדיון - זעמו

ישיבת הקבינט שתוכננה להערב יחד עם משפחות החטופים מתעכבת בשל השארת חלק מהמשפחות בחוץ: "אנחנו עוברים סיוט מתמשך" (בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
המהומה מחוץ לקריה בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90)

מהומה התפתחה הערב (שני) מחוץ לקריה בתל אביב: חלק ממשפחות החטופים זעמו על אי הכנסתם לדיון הקבינט בקריה בתל אביב יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמור להתקיים הערב, למרות שהובטח להם כי ישתתפו בדיון. הסיבה להשארתן של חלק מהמשפחות בחוץ - חוסר מקום.

107 בני אדם ממשפחות החטופים דרשו להיות נוכחים בדיון הקבינט עם ראש הממשלה, אולם, בקריה הבהירו למטה משפחות החטופים כי המקום יכול להכיל 90 בני אדם בלבד, וכך נותרו כ-15 מבני המשפחות בחוץ - ביניהם גם משפחות גולדין ושאול שקרובי משפחתם נמצאים בעזה מאז צוק איתן.

המשפחות זעמו על חוסר התיאום וקראו מחוץ לקריה קריאות זעם. בין היתר טענו כי מדובר בביזיון: "ביזיון! מה זה החוסר תיאום הזה? עושים מאיתנו צחוק".

אבירם שאול, אחיו של החייל אורון שאול הי"ד, שגופתו מוחזקת בידי החמאס כעשור, זעם: "מסרנו תעודות זהות והודיעו לנו בצורה ברורה שאנחנו לא רשומים ברשימות. אני המום. זה הגיוני? זה נראה הגיוני?".

"אנשים באים, צועקים מדם ליבם" זעם אבירם שאול. "באים לפגוש את האנשים שמקבלים החלטה עבור המשפחות שלהם ובכניסה לקריה אומרים להם שהם לא נכנסים. הטענה היא שאין מקום ואודיטוריום שיכול להכיל 107 אנשים. אנחנו עוברים סיוט מתמשך כמעט עשור, וזה לגמרי לא מוסיף".

כאוס ובלגן מחוץ לקריה, הערב (צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90)

גם אחיו של איציק אלגרט - דני אלגרט, זעם: "כל עוד אנחנו מחוץ לפגישה - אין טעם. הוא לא שומע את כולם. הוא מדבר עם קבוצת אנשים שאין לה שום דעה לייצג את כולם. אני מזמן לא מבין את ראש הממשלה הזה".

לאחר כשעה של כאוס, הוכנסו חלק מהנותרים בחוץ כשההבטחה ניתנה לכל הנותרים בחוץ - כי כולם ייכנסו בסופו של דבר, כפי שאכן קרה.

לאחר כניסת הנותרים בחוץ לקריה, דיון הקבינט החל בסופו של דבר באיחור של כשעה ובנוכחות כל משפחות החטופים אשר יקיריהם נמצאים בשבי החמאס בעזה 45 ימים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "כל משפחות החטופים שהגיעו לשער הקריה נכנסו לפגישה עם קבינט ניהול המלחמה".

דיון הקבינט בנוכחות משפחות החטופים, מתקיים ברקע הדיווחים בכלי התקשורת בישראל ובעולם על התחממות במגעים לעסקת שבויים עם החמאס. נשיא ארה"ב ביידן הצהיר הערב כי הוא מאמין ש"עסקת שבויים קרובה מתמיד".

חלק מכלי התקשורת בישראל ציטטו גורמים מדיניים שטענו כי בישראל נתנו 'אור ירוק' לעסקה עם חמאס וכי מה שמפריד בין מדינת ישראל לבין חזרת חלק מהשבויים הביתה זה רק אישורו של החמאס העומד בראשו רב המרצחים יחיא סינוואר.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר