"נשקפת סכנה לחייה"

החטופה אלמה אברהם פונתה במסוק לבית החולים סורוקה

אחת החטופות המבוגרות, לא הגיעה עם השיירה לישראל, והיא הועברה במסוק לבדיקה רפואית דחופה בבית החולים סורוקה, כאשר מצבה הרפואי מורכב (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"ג בכסלו תשפ"ד | 26.11.23
אלמה אברהם (צילום: מטה המשפחות)

שיירת החטופים הגיעה לישראל, אך החטופה בת ה-84 נעדרה ממנה, ופונתה בבהילות במסוק לבית החולים סורוקה.

כעת (21:05) - נמסר מדוברות סורוקה ודוברות משרד הבריאות: "לסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית, הובהלה הערב במסוק, אישה בת 84 לאחר ששבה לישראל מעזה, במצב גופני ירוד ומצב קליני קשה. נשקפת סכנה לחייה".

קודם לכן, נמסר מבית החולים: "לסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית, הגיעה במסוק אישה בת 84 ששבה לישראל. עם הגעתה עוברת בדיקה רפואית ראשונית על מנת להעריך את מצבה ואת אופן הטיפול הנדרש במטרה להעניק לה טיפול רפואי מתאים. אלו רגעים רגישים עבור המשפחות ועבור השבים לישראל. אנו מבקשים לשמור על פרטיותם ועל כבודם. אנו שמחים על חזרתם הביתה ומאחלים לחזרתם של כל החטופים".

‌‌‌‎משרד הבריאות עדכן, "לאחר 51 ימים בשבי בעזה הגיעה הערב לבית החולים סורוקה אישה מבוגרת. בני משפחתה הממתינים לה יפגשו אותה בביה"ח. גם הצוותים הרפואיים המתכוננים כבר זמן רב ממתינים להגעתה. בביה"ח היא תקבל טיפול רפואי ונפשי וכל צורך אחר שיעלה".

מדובר צה״ל נמסר: "שיירות החטופים השבים ארצה בדרכן לשטח ישראל. לפני זמן קצר העבירו נציגי הצלב האדום 12 חטופים השבים ארצה לידי כוח של יחידה מובחרת של צה"ל וכוח של שב"כ בסמוך לגדר הגבול במרכז רצועת עזה. לאחר מכן יעשו דרכם לבסיס חצרים. חטופה אחת נוספת ששבה ארצה פונתה באופן מוסק ישירות לבית החולים. במקביל, ארבעה חטופים שבים ארצה דרך מעבר רפיח למצרים, משם יעשו דרכם לנקודת המפגש עם כוחותינו בשטח ישראל. נציגי צה״ל מעדכנים את משפחות החטופים באופן שוטף".

החטופה בת 84, היא אישה אהובה על ידי כולם, מקבלת כל אדם באשר הוא. יש לה ידיי זהב, כל הבית שלה מלא ביצירות פיסול, ציור וקרמיקה. היא אדם לבבי וורבלי, אדם פתוח, אשת שיח עם גמישות מחשבתית מופלאה, ותמיד רואה את העולם בעיניי אופטימיות. נחטפה מביתה בקיבוץ נחל עוז.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר