ישראל במלחמהישראל במלחמה
המערכת הפוליטית מספידה

נתניהו לאיזנקוט: "העם עוטף אתכם בהכרת תודה" | גנץ: "ממשיכים במשימה - גם בשמו"

נפילתו של גל איזנקוט הי"ד היום במלחמה ברצועת עזה הובילה לשורת הספדים במערכת הפוליטית | נשיא המדינה הרצוג: "תבנת נוף מולדתו" | לפיד: "גורלה של מדינה שלימה בחיבוק אחד" (בארץ)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
גדי איזנקוט, יבדל לחיים, ובנו גל הי"ד (צילום: דובר צה"ל, באדיבות המשפחה)

הלווייתו של גל איזנקוט הי"ד, לוחם צה"ל במילואים שנפל היום (חמישי) בקרבות העזים ברצועת עזה, תיערך מחר יום שישי בשעה 11:00, בבית העלמין הצבאי בהרצליה.

איזנקוט, בנו של הרמטכ"ל לשעבר והשר בהווה גדי אייזנקוט יבדל לחיים, נפגע היום במהלך סריקות במחנה הפליטים ג'באליה מפיר מנהרה ממולכד. הוא נפצע באורח אנוש ומותו נקבע כעבור זמן קצר בבית החולים אסותא באשדוד, לשם פונה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד היום לאחר פרסום הבשורה המרה: "לחנה וגדי איזנקוט, שרה ואני שבורי לב על נפילתו של בנכם גל. אנחנו בוכים אתכם. אנחנו מחבקים אתכם. גל היה לוחם אמיץ וגיבור אמיתי. אנו שולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחתכם ולמשפחות כל נופלינו הגיבורים.

"העם עוטף אתכם באהבה ובהוקרת תודה - היום ולתמיד. מה גדול הכאב. מה עמוק הצער. ממשלת ישראל ואזרחי ישראל אבלים יחד אתכם. גיבורינו לא נפלו לשווא. נמשיך להילחם עד לניצחון".

נשיא המדינה יצחק הרצוג מסר: "מיכל ואני דואבים וכואבים באבלם העמוק של גדי וחנה איזנקוט על נפילת בנם גל בקרבות ברצועת עזה. גדי סיפר לי לא אחת על גל, שהיה תבנית נוף משפחתו – ערכי, חותר למצוינות, ואהוב על כולם. כל חייו מקדיש גדי לביטחון ישראל, לצה״ל ולמדינה והיום הוא ומשפחתו משלמים מחיר כבד מנשוא.

"גל חונך מילדותו לאהבת העם והמולדת ופעל ברוח זו בכל רגע, גם בעת שנהרג. יחד עם העם כולו אני מחבק את משפחת השכול הישראלית, שקורבנה כבד וקשה מנשוא, ומתחייב – נמשיך לשמור על העם שלנו ועל מדינתנו האהובה, למענם ולמעננו. יהי זכרו של גל ושל הנופלים במלחמה ברוך".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד שיתף בטוויטר תמונה של אייזנקוט עם בנו, שניהם לבושים במדי צה"ל, וכתב: "הצילום הזה. החיבוק הזה. אב ובנו. שניהם במדים. שניהם חיילים של המדינה הזו. שניהם נענים לקריאה, מגיעים כשצריך אותם, עושים את מה שעליהם לעשות. גורלה של מדינה שלמה בחיבוק אחד. גדי, חנה, אנחנו בוכים אתכם".

יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, ספד והבטיח כי המשימה תימשך גם בשמו של גל הי"ד: ״במהלך סיור היום במפקדת אוגדה 162 קיבלנו בשורות קשות, על נפילתו של גל, בנו של חברי גדי איזנקוט. גל לא היסס והתגייס למילואים למען המדינה שאותה חונך לאהוב כל חייו, ושאותה אהב בכל נימי נפשו. יחד עם כל עם ישראל אני שולח חיזוק גדול לגדי ולמשפחה כולה, וחיבוק גדול. כולנו מחויבים להמשיך ולהילחם למען המטרה הקדושה שבשמה נפל גל.

גדי, אנחנו מכירים עשרות שנים. אצלך הבית הוא תבנית נוף מולדתה של המדינה. אני יודע כמה חזק אתה. כמה מאוחדת המשפחה שלכם. איך תמיד אתה שומר על הבית של כולנו, וגם על הבית האישי שלך. כך יהיה גם כעת, אני בטוח. אתה תשמור על המשפחה, וכולכם תשמרו האחד על השני חזקים. יהי זכרו של גל וזכר כל הנופלים במערכה על הבית של כולנו ברוך. גם בשמו, גם בשמם, אנחנו ממשיכים במשימה״.

השר גדעון סער, חבר הקבינט הביטחוני: ״משתתף בכאבו ובאבלו הכבד של חברי, השר גדי איזנקוט, אחד מגדולי הלוחמים והמפקדים של צה״ל, רעייתו חנה ובני משפחתם על נפילת הבן, הלוחם רס״ר (מיל׳) גל מאיר איזנקוט בקרב בעזה על הגנת עמו. דור חדש של מכבים נלחם בגבורה באויב. מי ייתן ונהיה כולנו ראויים לקורבן הכבד. יהי זכרו ברוך״.

השר חילי טרופר ספד: ״בכל שיחה עם גדי איזנקוט בשבועות האחרונים, דיברנו כמובן על המלחמה והדילמות הכרוכות בה, אבל מהר מאוד התגלגלנו לדבר על הבנים שלו שיצאו למלחמה. גם אתמול הוא סיפר לי על גל שנכנס עמוק לתוך עזה. הוא היה כל כך גאה בו. וכל כך דאג לו. מאחורי כל מלחמה גדולה יש את הבן הפרטי".

עוד ספד טרופר: "מי שמכיר את גדי יודע שמדובר באיש ישר כסרגל, עם האתיקה הכי גבוהה שיש ותועפות של דוגמה אישית. כך הוא נהג כל חייו, כך הוא חינך את ילדיו. גל שנהרג הבוקר, יצא להילחם על מה שהאמין בו ועל מה שחונך אליו בבית משפחת איזנקוט ושילם על כך בחייו.

"כשקיבלנו החלטה בקבינט על הפעולה הקרקעית כולל הסכנות הכרוכות בה, קיבלנו החלטה שנוגעת לאין ספור משפחות בישראל, ובתוכם בני משפחתינו. בעת אישור התוכניות עברו בראש של גנץ, איזנקוט ושלי בני המשפחה שלנו, שצפויים לממש את התוכניות. שעתידים לסכן את חייהם.

"גדי עצמו היה בסיור אצל הכוחות בסמוך לעזה בדיוק בשעות שבנו נלחם בפנים ונהרג. רק בישראל הקטנה והציונית זה אפשרי. אבא שמקבל החלטה שמשמעותה סיכון חייו של בנו ובן שעוזב הכל ויוצא להילחם למען המולדת. היש מסירות נפש גדולה מזו? גדי אחי ורעי, תנחומים וחיבוק גדול ויהי זכרו של גל ברוך״.

ראש המועצה המקומית אפרת סא"ל במיל' עודד רביבי ספד: "תושבי המועצה כולם כואבים את נפילתו של גל מאיר אייזנקוט בנו של השר רא"ל במיל גדי אייזנקוט, ידיד אמת של גוש עציון, מורשת הגוש ושל היישוב אפרת ומי שלאורך הדרך ידע להיות גשר בין הצבא להתיישבות בחבל הארץ הזה. תושבי אפרת שולחים ניחומים למשפחת אייזנקוט בשעתם הקשה".

יו״ר הציונות הדתית ושר האוצר בצלאל סמוטריץ׳: "יחד עם כל עם ישראל כואב ובוכה על נופלו של הלוחם גל אייזנקוט ז״ל בנו של רא״ל השר גדי אייזנקוט. אני מבקש לשלוח תנחומים מעומק הלב לכל המשפחה, עם ישראל כולו מחבק אתכם ואיתכם באבלכם.

"הערב נר ראשון של חנוכה. גל, גיבור ישראל מצטרף לשרשרת של גיבורים בני עמנו, וגבורתו יחד עם יתר הנופלים לוחמי צה״ל הם מגש הכסף ולאורם ולזכרם נילחם כולנו יחד למען תקומתה של מדינת ישראל ושל העם הזה בארצו. יהי זכרו של גל ברוך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר