ישראל במלחמהישראל במלחמה
שוב

גלנט חתם על מעצר מנהלי - רגע לפני דיון בבית המשפט

שר הביטחון יואב גלנט זורק למעצר בצו מעצר מנהלי מתיישב נוסף, רגע לפני דיון בעניינו בבית המשפט | מדובר בצו מעצר הרביעי שגלנט חותם במלחמה (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

שר הביטחון יואב גלנט הוציא הבוקר (שישי) צו מעצר מנהלי נוסף כנגד מתיישב יהודי. הצו אשר מורה על מעצרו של המתיישב ל-4 חודשים, נמסר למתיישב זמן קצר לפני דיון שהיה צפוי להתקיים בעניינו בבימ"ש השלום בירושלים, וזאת שוב ככל הנראה בשל החשש כי בימ"ש יורה על שחרורו ממעצר.

המתיישב בשנות ה-20 לחייו, עוסק בהתיישבות ובניין באזור כוכב השחר. את המתיישב מייצג עו"ד דוד הלוי מארגון חוננו.

גורמים בהתיישבות אומרים כי גלנט פועל מתוך לחץ מהאמריקאים שמגיע מקפיין של ארגונים אנטישמים "גלנט מתנהל כנציג ארה"ב בממשלת ישראל, אין חוקים, אין ממשלה - יש רק הוראות מביידן, הוראות שמגיעות מקמפיין השחרה שעושים ארגונים אנטישמים בחו"ל למתיישבים. לישראל מגיע שר ביטחון של ישראל ולא נציג ארה"ב בממשלה", אמרו.

ארגון חוננו תקפו את הצו "מי שחותם על צווי מעצר מנהליים למתיישבים בשומרון ללא צורך בהוכחה או ראיה כלשהי - מפקיר אותנו ואת הביטחון שלנו. מי שממשיך את הקונספציה שהובילה לטבח בשמחת תורה - לא יכול להיות מופקד על הביטחון שלנו. והכשל הגדול הוא שנבחרי הציבור שאמונים על הטמעת הערכים הלאומיים - שותקים ככבשים. בושה."

עו"ד דוד הלוי המייצג את המתיישב מטעם ארגון חוננו תקף את מתן הצווים המנהליים ואמר: "מצער מאוד כי שר הביטחון מר גלנט, בחר לעצור את מרשי במעצר מנהלי משיקולים זרים ושרירותיים וכפי הנראה בשל לחצים המופעלים על מדינת ישראל. רק השבוע שמענו בתקשורת על החלטה של ממשלת ארצות הברית לאסור על כניסת מתנחלים והנה היום מתקבלת החלטה נוספת זו של שר הביטחון. אציין כי החלטה אומללה זו באה לאחר שמרשי לא זוהה במסדר זיהוי ולא נמצאו ראיות נגדו וככל הנראה היה משתחרר היום. מתקבל הרושם כי כאשר החקירה לא הניבה תוצאות רצויות, נחפז השר להוציא את הצו האמור, תוך פגיעה קשה ביותר בזכותו של מרשי לחירות. אנו נפעל בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו על מנת לתקוף את הצו האמור, שאינו מוצדק מכל בחינה שהיא".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר