"הם הפרו אמונים"

ערוץ במימון הציבור נגד ישראל? שר התקשורת במכתב חריף

שר התקשורת קרעי שיגר מכתב לחברי מועצת התאגיד בדרישה לפעול באופן מיידי בנוגע להפרת אמונים לכאורה של סמנכ"ל השידורים בערבית יזיד חדיד, ולמנות בתוך 14 יום מבקר לשידורי התאגיד בערבית, שהוא דובר ערבית יוצא צבא, לאור הפרת הוראות חוק השידור הציבורי בשידורי ערוץ "מכאן" (חדשות)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
תאגיד השידור הציבורי | ארכיון (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90)

שר התקשורת ד״ר שלמה קרעי, שיגר היום (רביעי) מכתב חריף לחברי מועצת תאגיד השידור הציבורי - לגבי שידורי ערוץ "מכאן".

במכתבו ציין השר מספר דוגמאות מתכני הערוץ, כפי ששודרו ופורסמו לאחרונה, שמהם עולה כי דווקא במסגרת תאגיד השידור הציבורי ובמימון ציבורי, בערוץ "מכאן", ניתנת במה להפצת שקרים והסתה בהקשר למלחמתה של ישראל בחמאס-דעאש.

"לא יעלה על הדעת כי בזמן שאנו פועלים כנגד ערוצים זרים, יהפוך ערוץ ישראלי, הממומן כולו על ידי הציבור הישראלי, לשופר הסתה של אויבי ישראל", כתב קרעי.

קרעי ציין דוגמה - "כך למשל טען "המומחה לענייני ביטחון" כי: "הפלשתינים פה עוקבים כיצד בתי החולים בעזה מופצצים מהרגע הראשון של המלחמה מצד ישראל. בתי החולים מהווים מטרה ונמנעת הכנסת ציוד רפאי אליהם ויש ירי על אמבולנסים וחוסר בדלק", ועוד".

השר ציין כי חברי מועצת תאגיד השידור הציבורי, התעלמו מזה זמן רב מדי מתפקידם, למרות דרישות חוזרות ונשנות, עד כדי התדרדרות משמעותית בתקופת המלחמה. הגענו למצב מופרך שבו בזמן שמדינת ישראל נמצאת במלחמה, אחרי טבח נוראי שעברה ב-7.10.23, בו נרצחו כ-1300 אזרחים וחיילים, נחטפו כ-240 ביניהם פעוטות ומבוגרים, ונפלו רבים מלוחמינו, שידוריו בערבית של ערוץ מכאן 33 ממשיכים לשמש כתעמולה יומיומית מסוכנת, תבוסתנית, נגד המדינה, נגד חיילי צה"ל, בעד האויב, בהאדרת האויב ופעולותיו הרצחניות, במינוחים השייכים לאויבי ישראל, ובהזמנת מרואיינים המשמשים שופרות של האויב".

השר דרש מבכירי התאגיד, כי מתוקף סמכות השר לפי סעיף 91 לחוק השידור הציבורי הישראלי, הוא דורש לפעול בנוגע להפרת אמונים לכאורה של סמנכ"ל השידורים בערבית יזיד חדיד; למנות בתוך 14 יום, במימון התאגיד, מבקר לשידורי התאגיד בערבית, שהוא דובר ערבית יוצא צבא; לדווח למועצה ולשר באופן שוטף אודות שידורי "מכאן"; להודיע באופן מיידי למועצה ולשר במקרה של הפרה חמורה; ולפעול כנגד כל הפרה שתדווח על ידי המבקר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר