"אירוע היסטורי"

לראשונה מאז קום המדינה: קונסוליית כבוד ביהודה ושומרון

במהלך ביקור של שר החוץ אלי כהן במועצת יש"ע בישר לראשי הרשויות על כוונתה של המדינה פפואה גינאה החדשה למנות קונסול כבוד מיהודה ושומרון ולפתוח קונסוליית כבוד בעיר אריאל (חדשות) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
אלי כהן, הערב

שר החוץ אלי כהן ביקר הערב (שני) במשרדי מועצת יש"ע בכדי לבשר לראשי הרשויות על כוונתה של המדינה פפואה ניו גינאה למנות קונסול כבוד מיהודה ושומרון ולפתוח קונסוליית כבוד בעיר אריאל.

נציין כי זו הפעם הראשונה בהיסטוריה בה מדינה זרה פותחת נציגות רשמית ביהודה ושומרון.

שר החוץ, אלי כהן אמר בפגישה "אני שמח שנפלה בחלקי הזכות לקדם את פתיחת הקונסוליה הראשונה ביהודה ושומרון, ומודה לממשלת פפואה ניו גינאה על הצעד המבורך. יהודה ושומרון הינם חבלי אבותינו, ולפתיחת הקונסוליה שם יש משמעות היסטורית גדולה. ההחלטה תחזק ותעמיק את היחסים עם פפואה גינאה החדשה, שכבר הוכיחה כי היא ידידה אמתית של ישראל גם בזירה הבינלאומית. תמיד אפעל לחזק את מעמדה של ההתיישבות ביהודה ושומרון.״

ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע, שלמה נאמן בירך על ההחלטה ההיסטורית ואמר: "זו בשורה חסרת תקדים שמסמלת על כך שעלינו שלב- מציונות מעשית לציונות מדינית, לביטוי המעשי שאנחנו עם חופשי בארצנו. החלטה זו התקבלה אודות עבודתו המאומצת של משרד החוץ בראשות השר אלי כהן, ידיד ותיק של ההתיישבות שסימן לעצמו מטרה מיום כניסתו לתפקיד והצליח. פתיחת קונסוליה ביהודה ושומרון, היא ביטוי רשמי לכך שמדינות זרות מכירות ביהודה ושומרון כחלק אינטגרלי ובלתי נפרד ממדינת ישראל. בשם ראשי הרשויות וכל מפעל ההתיישבות, אנחנו מודים לשר החוץ ולנשיא פפואה ניו גינאה, ג׳יימס מרפה על החלטה היסטורית זו."

שר החוץ עם שלמה נאמן

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר