צפו בתיעוד

הרב הראשי ביקר את החיילים ורשם את שמותיהם על פתק שהוא מחזיק בכיסו: "נמשיך ונתפלל"

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו הגיע למרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע לביקור אצל החיילים שנפצע ומאושפזים במקום. הרב הראשי שליט"א עבר בין החדרים חיזק ובירך את המשפחות שיקירם יבריא ויחזור לעצמו. בסיום הביקור, קרא הרב הראשי לבני המשפחות ורשם את כלל השמות של החיילים על הפתק

מישאל לוי | כיכר השבת |

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו הגיע בשעה האחרונה למרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע לביקור אצל החיילים שנפצע ומאושפזים במקום.

הרב הראשי שליט"א עבר בין החדרים חיזק ובירך את המשפחות שיקירם יבריא ויחזור לעצמו.

בסיום הביקור, קרא הרב הראשי לבני המשפחות ורשם את כלל השמות של החיילים על הפתק, אותו הוא מחזיק בכיסו כדי להמשיך להתפלל עבורם מדי יום עד לישועה שתגיע בעז"ה.

בתחילת השבוע דיווחנו כי הרב לאו שיגר מכתב זועם לאפיפיור שכינה פעולה ישראלית כ"טרור". הרב הסביר במכתב כי ישראל נמצאת במלחמה על קיומה, צודקת מאין כמותה, וכי עליו לחזור בו מהדברים הקשים.

הרקע לחילופי הדברים הקשים כאשר שתי נשים פלסטיניות מעזה נהרגו במתקפה ישראלית, בעודן שוהות בחצר כנסייה מקומית.

הרב הראשי פתח במכתבו ברקע לדברים שהביאו להתבטאות האפיפיור וכותב כי הוא בעצמו כואב את מותם של אזרחים ותמיד היה כך, אלא שהכינוי שנתן איש הכנסייה העולמית לאירוע הוא "בלתי מדויק ואף מזעזע", כותב הרב הראשי.

"מדינת ישראל יצאה למלחמה צודקת על קיומה מול תקיפות מעזה, לבנון, סוריה ותימן. הטרור האסלאמי, שחוצה כמעט את כל גבולות העולם", אומר הרב לאו.

הרב הסביר עוד במכתב לאפיפיור כי ישראל נלחמת בימים אלו על עצם קיומה: "הקריאה הבלתי פוסקת להשמדת ישראל ולקיחת מאות חפים מפשע לשבי ובכללם ילדים, נשים, גברים, זקנים, חייבו אותנו לצאת למלחמת קיום. מלחמה שמטרתה לשרוד. לחיות. לגדל בשלוה את אדמותינו ולחיות בכבוד עם שכנינו", הטיח הרב באפיפיור במכתבו.

הרב הראשי כתב עוד לאפיפיור: "כמי שהיסטוריה של העולם פרוסה לפניו, אתה בוודאי יודע כמה סבל עבר העם היהודי מאז היותו לעם. טעות מצערת שנהרגו שתי נשים בטעות, מבלי ידיעה, בחצר הכנסייה בעזה, אינה הופכת אותנו לטרוריסטים. להיפך, אנו עושים הכל כדי למנוע ולצמצם פגיעה באזרחים", הסביר הרב הראשי לישראל.

בסיום מכתבו קרא הרב הראשי לאפיפיור בבקשה לחזור בו מההגדרה של האירוע בכדי שלא יפרשו את הדברים שלא כראוי. "אני מבקש בכל הכבוד הראוי שתשנה את ההגדרה שלך לאירוע", מסיים הרב הראשי לישראל את מכתבו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר